KYK yurt değiştirme işlemi nasıl yapılır? KYK yurt nakil işlemi nasıl yapılır? İnternetten yurt nakil işlemi! 2022 KYK yurt değiştirme ekranı!

Eğitim Haberleri Kredi ve Yurtlar Kurumu-KYK tarafından sağlanmakta olan yurtlarda barınan öğrenciler, farklı sebeplerden ötürü bulunduğu …

KYK yurt değiştirme işlemi nasıl yapılır? KYK yurt nakil işlemi nasıl yapılır? İnternetten yurt nakil işlemi! 2022 KYK yurt değiştirme ekranı!

Eğitim Haberleri

Kredi ve Yurtlar Kurumu-KYK tarafından sağlanmakta olan yurtlarda barınan öğrenciler, farklı sebeplerden ötürü bulunduğu yurdu değiştirmek isteyebiliyor. Bu nedenle KYK yurt değiştirme süreci nasıl yapılır? Ve KYK yurt nakil süreci nasıl yapılır? Soruları hayli sık aratılıyor. Eğitim periyodunun başlamasının akabinde birçok öğrenci nakil edilen talebinda bulunuyor. Pekala, KYK yurt değiştirme süreci nasıl yapılır? KYK yurt nakil süreci nasıl yapılır? 2022 KYK yurt değiştirme ekranı!

KYK YURT DEĞİŞTİRME SÜRECİ NASIL YAPILIR?

KYK yurt değiştirme sürecini gerçekleştirmek için iki yol bulunuyor. İnternetten yahut fizikî bir biçimde nakil sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fizikî formda gerçekleştirmek için kent içinde bulunan GSB müdürlüğüne giderek elinizde yurt nakil dilekçesi vermeniz gerekiyor. Bu formda KYK yurt nakil sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İNTERNETTEN YURT NAKİL SÜRECİ NASIL YAPILIR?

Birinci olarak GSB tarafından birçok süreçte kullanılmakta olan “https://gencizbiz.gsb.gov.tr” adresine giderek yahut taşınabilir uygulama üzerinden bu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Sisteme ferdî bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan menü işaretine tıklıyoruz.

Açılan menü içerisinden yurt süreçleri sekmesini seçiyoruz ve akabinde yurt nakil talebi seçeneğini seçiyoruz.

Açılan pencere üzerinden nakil yapmak istediğiniz yurdu seçerek sürecinizi kaydedebilirsiniz.

GSB NE DEMEK?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı manasına gelmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak çalışan, gençlik ve spor işlerinden sorumlu olan bakanlık.

İşlemi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.