KYK Sonuçları açıklandı mı? KYK Yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK Yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gündem Haberleri KYK sonuçları, KYK yurtlarında barınmak isteyen birçok üniversite öğrencisi tarafından tercih edilen yurtlar ortasında yer …

KYK Sonuçları açıklandı mı? KYK Yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK Yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gündem Haberleri

KYK sonuçları, KYK yurtlarında barınmak isteyen birçok üniversite öğrencisi tarafından tercih edilen yurtlar ortasında yer alıyor. 24 Ağustos Çarşamba günü başlayan yurt edilen taleplarının akabinde birçok öğrenci sonuçların açıklanmasını heyecanla bekliyor. Geçtiğimiz yıllarda Eylül ayının birinci haftalarında açıklanmakta olan KYK Sonuçları açıklandı mı? KYK Yurt edilen talep sonuçları açıklandı mı? KYK Yurt sonuçları ne vakit açıklanacak?

KYK SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KYK sonuçlarının açıklanması için Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından şimdi bir açıklama gerçekleştirilmedi. Geçtiğimiz yıllarda KYK yurt edilen taleplarının sonuçlandırılması, Eylül ayının birinci haftasında yapılmıştı. 2022 Eğitim-Öğretim yılı için de yakın bir tarihte açıklanması iddia ediliyordu ama 2017 yılından itibaren yurt sonuçlarının açıklanması uzun sürmemişti.

KYK YURT EDİLEN TALEPLARI NE VAKİT BİTECEK?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada,

“2022-2023 KYK yurt edilen taleplarını başlattık, pazar akşamına kadar devam edecek” sözünü kullanmasının akabinde 28 Ağustos Pazar günü KYK yurt edilen talepları sona erdi.

KYK YURTLARINDA YEMEK FİYATI NE KADAR?

Kredi Ve Yurtlar Genel Müdürlüğü‘nün yaptığı açıklama şöyle oldu;

“Yurtlarımızda barınan öğrencilere yapılan günlük beslenme yardımı; 2021-2022 öğretim devri için tekrar güncellenerek 1 Mart 2022 tarihinden itibaren sabah kahvaltısı yardımı 8,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 17,00 TL olmak üzere toplam 25,00 TL olarak uygulanmaktadır.”

Sonuçları,Yurt,Edilen Talep,Kyk Yurt ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.