KPSS ne zaman? KPSS bu hafta mı? Cumartesi mi, pazar mı?

KPSS lisans edilen taleplarının tamamlanmasının akabinde gözler KPSS imtihan yerleri dokümanı sorgulama ekranı erişime açılmıştı. Pekala, KPSS ne …

KPSS ne zaman? KPSS bu hafta mı? Cumartesi mi, pazar mı?

KPSS lisans edilen taleplarının tamamlanmasının akabinde gözler KPSS imtihan yerleri dokümanı sorgulama ekranı erişime açılmıştı. Pekala, KPSS ne vakit? KPSS bu hafta mı?

Kpss lisans edilen taleplarının akabinde gözler imtihan tarihine geldi. Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı bu sene üç oturum biçiminde düzenlenecek. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim alanlarında imtihan yapılacak. Pekala, KPSS lisans bu hafta mı? Cumartesi mi, pazar mı? KPSS ne vakit?

KPSS NE VAKİT?

KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel yetenek genel kültür imtihanı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz’da düzenlenecek.

Alan bilgisi ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos’ta yapılacak. ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenecek.

KPSS GİRİŞ EVRAKI YAYIMLANDI

31 Temmuz 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu ile 2022-KPSS Lisans (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adayların imtihana girecekleri bina/salonlara atanma süreçleri tamamlanmıştır.

Adaylar, imtihana girecekleri yer bilgisini gösteren İmtihana Giriş Dokümanını, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 21 Temmuz 2022 tarihinde skent aydın haberlerit 14.30’dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir

Sınav,Kpss Lisans ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.