Kocaeli spor haberi… Kocaeli’deki amatör kulüplerden Türkiye’de bir ilk

Kocaeli spor haberi… Resmi internet sitesini yenileyerek tüm amatör maçları anlık olarak yayınlayacaklarını söyleyen Kocaeli Amatör Spor …

28.09.2022
Kocaeli spor haberi… Kocaeli’deki amatör kulüplerden Türkiye’de bir ilk

Kocaeli spor haberi… Resmi internet sitesini yenileyerek tüm amatör maçları anlık olarak yayınlayacaklarını söyleyen Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Lideri Murat Aydın, “Bu Türkiye’de bir birinci” dedi.

Resmi internet sitesini yenileyerek tüm amatör maçları anlık olarak yayınlayacaklarını söyleyen Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Lideri Murat Aydın, “Bu Türkiye’de bir birinci” dedi. Aydın, ayrıyeten kulüplerin kendi sağlıkçılarını bulmalarını, parasının da federasyon tarafından ödeneceğini söyledi.

KASKF Lideri Murat Aydın, Üstün Amatör Lig’de uğraş eden kulüplerin liderleriyle bir ortaya geldi. 25 kulüp liderinin katıldığı toplantıda Aydın, hem yeni projelerini anlattı hem de kulüplerden isteklerini sıraladı. Türkiye’de bir birincii gerçekleştirdiklerinin altını çizerek anlık maç takibinin yapılacağı sistemi anlatan KASKF Lideri Murat Aydın, “Resmi internet sitemizde esaslı değişiklikler yapıyoruz. Yeni bir uygulamamız olacak ve kentimizde oynanan maçları bu sistemle anlık olarak herkes takip edebilecek. Bu mevzu Türkiye’de birinci olacak” diye konuştu.

“Siz sağlıkçıyı bulun, fiyatını biz ödeyelim”

Kulüplere kendi sağlıkçılarını bulmalarını söyleyen Murat Aydın, “Sağlıkçı tahminen birkaç hafta daha olmayacak. Bu mevzuya çok hassas bakıyoruz ve en çok değer gösteren kentlerden biriyiz. Sıhhat materyali alımı yapıyoruz. TFF bize sıhhat materyali göndermedi, kendimiz tedarik edeceğiz. Sizden ricam; kimse ‘şifalı su mu dökeceğiz?’ demesin. Herkes kendi masörünü de bulacak. O kadar harcama yaparken sağlıkçı için de bütçe ayırın. Hepimiz birbirimize takviye vereceğiz. Siz sağlıkçıyı bulun, fiyatını biz ödeyelim. Özel bir sıhhat sigortası sistemi hazırlatmak istiyoruz” halinde konuştu.

“Spor Maddesi’nin nasıl yararı olacağını bilmiyoruz”

Spor Maddesi’ne da değinen Aydın, “2022 Nisan’da Spor Kulüpleri Yasası çıktı. Artık dernek yok. Defterlerin tutulması, genel şuralar, alttan üste kadar sistemde değişiklikler olacak. Tüm amatör spor kulüplerinin işleyişi ile ilgili sakinlik var. Şirketleşme devri geliyor. Genel konsey yapamıyorsunuz. Herkes tüzük değişikliği yapacak. 200 futbol kulübümüzün, 160 başka branş kulüplerimizin liderleri ve sorumluları ile bir ortaya geleceğiz. Yasanın nasıl bir yararı olacağı konusunda fikrimiz yok” sözlerini kullandı. – KOCAELİ

Kaynak: aydın haberleri / Spor

Sağlık,Aydın,Kulüpleri,Spor ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.