Kenan Doğulu’dan sonra Sertab Erener’in konserine de polisten organizatöre telif baskını yapıldı

Kenan Doğulu’nun akabinde Sarıyer’de konser veren Sertab Erener’in konserinde de polis grupları, organizatöre telif baskını yaptı. Konsere sivil …

08.08.2022
Kenan Doğulu’dan sonra Sertab Erener’in konserine de polisten organizatöre telif baskını yapıldı

Kenan Doğulu’nun akabinde Sarıyer’de konser veren Sertab Erener’in konserinde de polis grupları, organizatöre telif baskını yaptı. Konsere sivil polisler eşliğinde gelen MESAM ve MSG avukatı ile gözlemci, konser organizatörü ile birlikte tespit yaptı.

Türk pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener, Sarıyer’de bulunan alışveriş merkezinde düzenlenen konserde hayranları ile buluştu. Erener hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşatırken alana bir anda sivil polisler, MESAM ve MSG avukatı ile gözlemci geldi.

KONSERE ORTA VERMEDİ

Bu sırada Musiki Yapıtı Sahipleri Kümesi Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Yapıtı Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) temsilcisi Avukat Neva Umay Balıkcıoğlu, sivil polisler eşliğinde konser alanına geldi. MESAM ve MSG temsilcisi Avukat Balıkcıoğlu ve gözlemci, konseri düzenleyen organizatörlerle tespit yaptı. Avukat ve gözlemci, çalışmaların akabinde konser alanından ayrılırken, Sertab Erener konsere devam etti.

KENAN DOĞULU’NUN KONSERİNDE DE BASKIN YAPILDI

Önceki akşam birebir yerde sahneye çıkan Kenan Doğulu’nun konserinde de tıpkı durum yaşandı. Musiki Yapıtı Sahipleri Kümesi Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Yapıtı Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ismine polislerle birlikte gelen Avukat Kaya, umuma açık alanlarda müzik kullanımı için yasal olarak alınması gereken müsaadesi almadan ve meslek birlikleri ile rastgele bir lisans kontratı yapmaksızın canlı konser aktifliği düzenlediği münasebeti ile organizatörlere baskın yaptı. MESAM ve MSG temsilcisi Avukat Umay Neva Kaya ve gözlemci, konseri düzenleyen organizatörler eşliğinde tespit yaptı. O esnada sahneden inen Kenan Doğulu süreçlerin akabinde konserine kaldığı yerden devam etti.

aydın haberleri / Magazin

Konser,Avukat,Meslek,Msg,Mesam ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.