Kazakistanlı hekimler, Türkiye’de aldıkları eğitim sonrası sertifikalarına kavuştu

Sağlık Haberleri – Kazakistanlı doktorlar, Türkiye’de aldıkları eğitim sonrası sertifikalarına kavuştu İSTANBUL – Memleketler arası Tıbbi …

17.09.2022
Kazakistanlı hekimler, Türkiye’de aldıkları eğitim sonrası sertifikalarına kavuştu

Sağlık Haberleri

– Kazakistanlı doktorlar, Türkiye’de aldıkları eğitim sonrası sertifikalarına kavuştu

İSTANBUL – Memleketler arası Tıbbi Uzmanlık Eğitimleri için Kazakistan Cumhuriyeti’nden gelen ve 12 gün boyunca Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi‘nde eğitim alan 6 uzman tabip, sertifikalarını aldı. Sertifika merasimine Başhekim Prof. Dr. Recep Demirhan da iştirak sağladı.

Uluslararası Tıbbi Uzmanlık eğitimleri çerçevesinde Kazakistan Cumhuriyeti ile Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kent Hastanesi ortasında imzalanan mutabakat sonrası Türkiye’ye gelerek 12 gün boyunca eğitim alan uzman tabipler eğitimlerini tamamladı. Kazakistan Cumhuriyeti’nden gelen uzman doktorlar, Bayan Hastalıkları ve Doğum Kliniği, Kulak Burun Boğaz Kliniği, Neonatoloji Kliniği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Çocuk Radyolojisi kliniklerinde eğitim aldılar. Pratik ve teorik eğitimlerini tamamlayan uzman doktorlara sertifikalarını Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kent Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan takdim etti. Sertifika dağıtımı sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.

“Eksik oldukları branşları tamamlayarak ülkelerine dönüyorlar”

Sertifika merasimine katılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kent Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan, “Bazı branşlarda eksiklikleri olan uzman doktorlar, ülkelerarası ikili mutabakatla hastanemize gelerek eğitimlerini aldılar. 2 haftalık eğitim müddetince eksik oldukları branşları tamamlayarak ülkelerine dönüyorlar. Burada aldıkları sertifikalarıyla kurumlarında hizmet vermeye devam edecekler. 6 öğrencimizi gönderiyoruz, önümüzdeki hafta yine 6 öğrenci daha gelecek. Kademeli olarak eğitimler devam edecek. Bu halde onların ülkelerinde daha kaliteli bir hizmet sunmalarına yardım edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: aydın haberleri / Abdul Samet Kaya – Sıhhat

Eğitim,Sertifika,Uzman,Hekimler ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.