İtalya’da yeniden cumhurbaşkanı seçilen Mattarella görevine başladı

‘da cumhurbaşkanlarını belirleyen “Büyük Seçici Meclis”te geçen hafta yapılan seçimde tekrar cumhurbaşkanı seçilen Sergio Mattarella, Temsilciler …

04.02.2022
İtalya’da yeniden cumhurbaşkanı seçilen Mattarella görevine başladı

‘da cumhurbaşkanlarını belirleyen “Büyük Seçici Meclis”te geçen hafta yapılan seçimde tekrar cumhurbaşkanı seçilen Sergio Mattarella, Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’nda yemin ederek ikinci misyon devrine resmen başladı.Mattarella, yemin ettikten sonra …

‘da cumhurbaşkanlarını belirleyen “Büyük Seçici Meclis”te geçen hafta yapılan seçimde yine cumhurbaşkanı seçilen Sergio Mattarella, Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’nda yemin ederek ikinci misyon devrine resmen başladı.

Mattarella, yemin ettikten sonra yaptığı konuşmada, içinden geçtikleri periyodun kendisi dahil herkes için problemli vakitler olduğunu belirterek, “Parlamento ve bölge temsilcileri seçimlerini yaptılar. Bu yeni sorumluluk davetinden kaçamam, kaçma niyetim de yoktu. Beni ikinci kere, cumhuriyetin birliğini temsil etmeye çağırarak, gösterdiğiniz itimada teşekkür ederim.” dedi.

Ülkenin sıhhat, ekonomik ve toplumsal bakımdan aciliyetleri olduğunu hatırlatan Mattarella, “Kovid-19’la gayrette gecikmelere ve belirsizliklere müsaade veremeyiz. Virüsle çaba bitmedi. Aşı kampanyası, riskleri büyük ölçüde azalttı fakat dikkatsizliğe yer yok. Gelecek yıllarda, acil durum sonrası İtalya’yı tasarlamaya, inşa etmeye başlamalıyız. İtalya’yı şu anki zorlukların da ötesinde güçlü hale getirmek için ortak uğraş gösterme vaktidir.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.