İsveç’te Türk asıllı siyasetçi, NATO üyeliği için Türkiye’nin taleplerinin karşılanmasını istedi

Güncel Haberler Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Lideri Mikail Yüksel 11 Eylül’de yapılacak genel ve mahallî seçim çalışmaları için …

04.09.2022
İsveç’te Türk asıllı siyasetçi, NATO üyeliği için Türkiye’nin taleplerinin karşılanmasını istedi

Güncel Haberler

Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Lideri Mikail Yüksel 11 Eylül’de yapılacak genel ve mahallî seçim çalışmaları için Botkyrka Türk Kültür Derneğini ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Yüksel, İsveç, Finlandiya ve Türkiye ortasında geçen NATO görüşmelerine değindi.

“TÜRKİYE HAKLI”

NATO konusunda Türkiye’nin İsveç’ten isteklerini makul bulduğunu aktaran Yüksel, “Terör örgütleri YPG/PKK yandaşları İsveç’te çok rahat hareket ederek Türkiye aleyhine kara propaganda yapıyor. Yıllardır bu türlü. Haklı olarak Türkiye de hali hazırda görülenin durdurulmasını istiyor. Seçimlerden sonra meclise girersek biz de NATO konusunda Türkiye’ye verilen kelamların yerine getirilmesi için çalışmalar yapacağız.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE TERSLERİNİN HEDEFİNDEYİZ”

Zor kurallarda seçim kampanyası yürüttüklerine işaret eden Yüksel, “Irkçılar ve Türkiye terslerinin amacındayız. Seçim çalışmalarımız engellenmeye çalışılıyor. Seçim afişlerimiz akına uğruyor, yırtılıyor ya da üzerine nahoş sözlerin yer aldığı yazılar yazılıyor.” dedi.

SEÇİMLER 11 EYLÜL’DE TAMAMLANACAK

İsveç’te seçimler için oy verme süreci 24 Ağustos’ta başladı. 11 Eylül’de tamamlanacak seçimlerde 7 milyon 700 bin kişinin oy kullanma hakkı var.

Kaynak: kent aydın haberleri / Atila Altuntaş – Şimdiki

Türk,Seçim ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.