İşte hainlerin o kara gecede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldıkları otel! İzleri hala duruyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullandığı ve şehit olan …

16.07.2022
İşte hainlerin o kara gecede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldıkları otel! İzleri hala duruyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullandığı ve şehit olan müdafaası Mehmet Çetin’in odasındaki hain darbe teşebbüsünün izleri birinci günkü haliyle koruma ediliyor. 15 Temmuz’un 6. yılında AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan o gece yaşananları anlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde FETÖ/PDY mensubu bir kümenin 15 Temmuz günü darbe teşebbüsü sırasında, Marmaris ilçesinde saldırdıkları 5 yıldızlı Turban Grand Yazıcı Otel’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tatili müddetince çalışma ofisi olarak kullandığı ve muhafazası şehit Mehmet Çetin’in odasını ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, otel idaresi tarafından kapatılan ve müşteriye verilmeyerek olduğu üzere koruma edilen 2 oda da hain darbe teşebbüsünü lanetledi. Hain darbe teşebbüsünün olduğu geceki haliyle koruma edilen ve 120 merminin isabet ettiği oteldeki imajlar görenleri duygulandırıyor.

“DEMOKRASİ ATEŞİNİN BİRİNCİ ÇIKTIĞI NOKTA BURASI”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullandığı odadaki kurşun izlerini göstererek darbe teşebbüsünü lanetlediğini ve bugünü millet olarak unutmayacaklarını belirterek, “Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Beraberlik günü. Cumhurbaşkanımızın Marmaris’te hain FETÖ darbe teşebbüsüyle sırasında konakladığı oteldeyiz. Bu otel hakikaten çok manalı. Demokrasi ateşinin Muğla’dan, Marmaris’ten yakıldığı yerlerden biri. Cumhurbaşkanımız bilindiği üzere o gece birinci kalkışma olduğunda milletimize davetiyle ‘bütün vatandaşlarımızı sokaklara, meydanlara davet ediyorum’ dediği ve birinci demokrasi ateşini ateşlediği yer burası. Cumhurbaşkanımız o açıklamayı yaptıktan sonra çabucak ardından Dalaman’dan İstanbul’a geçti. Sonrasında da suikast timi 3 helikopterle buraya gelerek bu enkazı bıraktı” dedi.

“HEDEFLERİNDE CUMHURBAŞKANIMIZ VE AİLESİ VARDI”

Milletvekili Gökcan suikast timinin maksadında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi olduğunu belirterek, “Suikast timi buraya geldiğinde öncelikle oteli bulamadılar. Yanlış otele gittiler. Daha sonra ortadan bir vakit geçtikten sonra oteli buldular. Öncelikle Cumhurbaşkanımızın kaldığı yeri bulamadıkları için rastgele otelde Cumhurbaşkanımızı ve ailesini aramaya çalıştılar. Buraya birinci geldiklerinde burada da otel çalışanlarıyla, işçisiyle ortasında bir arbede oldu. Otelde çalışan çalışana azap edip, darp ediyorlar. Kapılara silahla ateş ediyorlar. Duvarlarda hala kurşun izleri var ve o gece burada sonuç alamıyorlar” tabirlerini kullandı. O gece şehit edilen Cumhurbaşkanı Muhafazası Mehmet Çetin ve polis memuru Nedip Cengiz Eker’i hatırlatan Gökcan, şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diledi.

“MARMARİS DE TEŞEBBÜSÜ EN AĞIR YAŞAYAN ŞEHİRLERDEN”

Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla ve Marmaris’in darbe teşebbüsünü en ağır yaşayan kentlerden olduğunu belirterek, “İstanbul ve Ankara o gece darbeyi teşebbüsüne en ağır yaşayan vilayetlerden ikisiydi. Lakin Muğla’da hakikaten çok değerliydi. Zira asıl gaye o gün burada olan Cumhurbaşkanımızı ve ailesini almaktı. O yüzden Marmaris’in, Muğla’nın çok bambaşka bir ehemmiyeti var. Bu manada da Marmaris’in bilhassa bugün burada Cumhurbaşkanımızın çalışma ofisi olarak kullandığı bu alanda olmak, 15 Temmuz günü bu alanda olmak çok önemli” diye konuştu.

İşte o kara geceden geriye kalanlar;

aydın haberleri / Siyaset

Cumhurbaşkanı,Otel,Marmaris,Gece,Millet,Muğla,Darbe Teşebbüsü,Ateş ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.