İstanbullulara Faizsiz, Masrafsız Kredi Çıktı Hem De 24 Ay Vadeli… İmamoğlu Duyurdu Herkes Başvurabilir

Sosyal internet hesabından duyuruda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara faizsiz ve masrafsız kredi imkanı …

19.06.2022
İstanbullulara Faizsiz, Masrafsız Kredi Çıktı Hem De 24 Ay Vadeli… İmamoğlu Duyurdu Herkes Başvurabilir

Sosyal internet hesabından duyuruda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara faizsiz ve masrafsız kredi imkanı getirdiklerini belirterek isteyen tüm vatandaşların yararlanabileceğini açıkladı. İşte İstanbul’da yaşayanları y…

Sosyal internet hesabından duyuruda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara faizsiz ve masrafsız kredi imkanı getirdiklerini belirterek isteyen tüm vatandaşların yararlanabileceğini açıkladı. İşte İstanbul’da yaşayanları yakından ilgilendiren toplumsal takviye paketinin ayrıntıları…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPLUMSAL YARDIM KARTI NEDİR?

Sosyal yardım kartları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul kentinin sonlarında ikamet eden tüm fakir ve dar gelirli vatandaşlara dağıtılan yardımlaşma ve dayanışma hedefli kartlardır.

SOAYAL YARDIM KARTLARI İLE NELER ALINIYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplumsal yardım kartlarını alan İstanbul’da ikamet eden şahıslar bu kartlara yüklenen para ile ailelerinin ya da kendilerinin ferdî bakım materyalleri ile besin, paklık gereçlerini alabiliyorlar. Evvelden yardım kolileri dağıtılıyor ve herkesin birebir şeylere muhtaçlığı varmış üzere paketler hazırlanıyordu. İstanbullulara İstanbul Büyük Kent Belediyesi tarafından verilen toplumsal yardım kartları ile artık İstanbul’da yaşayanlar kendilerinin ve ya ailelerinin muhtaçlık duydukları gereçleri istedikleri yerlerden ve muhtaçlıkları kadar alabilmektedir.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPLUMSAL YARDIM KARTINA KİMLER BAŞVURABİLİYOR?

Aylık makul limitlere sahip İBB toplumsal yardım kartlarına makul koşulları taşıyan ve İstanbul ili hudutları içinde ikamet eden tüm bireyler başvurabiliyor. Hatta İBB tarafından dağıtılan ve İstanbulkart ismi verilen toplumsal yardım kartlarına tüm üniversite öğrencilere de başvurabiliyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN TOPLUMSAL YARDIM KARTLARINA FAZLA PARA YATIRILIYOR

İstanbul’da yaşayan ve İBB’nin toplumsal yardım kartlarına başvuran ve incelemeler sonrasında edilen talebi kabul edilen üniversite öğrencilerine ek olarak aylık 250 lira fazla yatırılıyor.

Üniversite öğrencilerin İstanbulkart’larına toplumsal yardım paralarının bununla birlikte ayrıyeten eğitim takviyesi ismi altında düzenlenen kampanyalar ile hayırseverler tarafından bağışlanan 250 lira eğitim yardımı da yatırılıyor.

İBB TOPLUMSAL YARDIM KARTLARI İLE HANGİ ESERLER ALINAMIYOR?

Sosyal yardım kartlarından almak isteyen tüm şahıslar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ya da ilçe belediyelerine toplumsal yardım kartı olan İstanbulkartı almak için başvurabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan toplumsal yardım kartları İstanbulkart, bankamatik kartı ve ya kredi kartı formundadır. Muhtaçlık sahiplerine verilen İstanbulkart’lara Büyükşehir Belediyesi tarafından sistemli olarak, aylık toplumsal yardım parası yatırılıyor. İstanbul sonları içinde belli mağazalarda ve marketlerde geçerli olan İstanbulkart, post crehberaydin.comzıyla okutulabilir ve alış veriş bu biçimde yapılabilir. İstanbulkart sahipleri kartlarına yatırılan para ile BİM, ŞOK, A101 üzere İBB mutabakatlı marketlerde geçerlidir.

İBB LİDERİ EKREM İMAMOĞLU YENİ KAMPANYAYI TOPLUMSAL MEDYADAN DUYURDU

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbulkart ile ilgili yeni düzenlemeyi Twitter hesabından tüm İstanbullulara duyurdu. Ekrem İmamoğlu, İBB toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda İstanbulkarta faizsiz ve masrafsız kredi imkanı getirdiklerini açıkladı.

FAİZSİZ VE MASRAFSIZ İBB KREDİSİNE 24 AY VADE İMKANI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu duyurduğu yeni düzenlemeye nazaran masrafsız ve faizsiz kredi için İstanbulkart sahipleri başvurabiliyor. Gereksinim sahipleri 500 liradan 2 bin 500 liraya kadar faizsiz, masrafsız yahut 2 bin 500 lira-5 bin lira ortası 24 ay vadeye kadar yararlanabilecek.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.