İstanbul’da yarın 06.00-14.00 arasında toplu ulaşım ücretsiz olacak

Güncel Haberler Yeni eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. Bununla ilgili alınan önlemleri açıklayan İBB Genel …

11.09.2022
İstanbul’da yarın 06.00-14.00 arasında toplu ulaşım ücretsiz olacak

Güncel Haberler

Yeni eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. Bununla ilgili alınan önlemleri açıklayan İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, İstanbul’da okulların açılacağı 12 Eylül Pazartesi günü 06.00 -14.00 s kent aydın haberleri tleri ortasında toplu ulaşım araçlarının fiyatsız hizmet vereceğini ve seferlerin artırılacağını belirtti.

“TOPLU ULAŞIM KULLANILMASINI TAVSİYE EDİYORUZ”

Çağlar, “İBB ve İstanbul Valiliği’ne ilişkin üniteler olarak, meselesiz bir eğitim yılının başlaması için gerekli tüm önlemleri aldık. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize huzurlu ve verimli bir eğitim yılı diliyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren işe aracıyla giden ve çocuklarını özel araçlarıyla okula bırakan bilgilerin toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Şantiye ve yol çalışmaları trafiğin ağır olduğu s kent aydın haberleri tlerde yapılmayacak, geceye kaydırılacak” diye konuştu.

Bir haftalık hareket planının kimi unsurları şöyle;

 • Okul servis araçlarının öğrenci indirme-bindirme ve paklanma sırasında okul bahçelerini kullanımı için gerekli kolaylık sağlanacak.
 • Okullara bilgilendirme yapılarak okul etrafında öğrencilerin taşıtlardan inerek okul binasına girmeleri Rehber İşçi ve Öğretmenlerden oluşan ‘Okul Geçidi Görevlileri’ denetiminde gerçekleşecek.
 • Trafik Güvenliği açısından ehemmiyet arz eden okullarda Trafik Jandarması grupları vazife yapacak.
 • 2022-2023 Eğitim Öğretim Devri’nde okullarda ve trafik eğitim parklarında öğrencilere bilgilendirme f kent aydın haberleri liyetleri yapılacak.
 • Okulların açıldığı pazartesi günü 06.00 -14.00 s kent aydın haberleri tleri ortasında toplu ulaşım araçları fiyatsız olacak.
 • Sinyal direklerine 1 hafta periyodik ‘Ben hassas sürücüyüm’ levhasının asılması sağlanacak.
 • Eğitim-öğretim devri başlangıcından evvel gerekli görülen yerlerde sinyalizasyon, kent içi trafik kameraları ve şerit çizgilerinin (özellikle okul etraflarında yaya geçitlerinde yatay-dikey işaretleri) tamiratı tamamlanacak, premark (yatay işaretleme) uygulamaları bitirilecek.
 • Kent içi kameralarından İstanbul trafiği izlenerek, tıkanan arterler ilgili ünitelere bildirilip anında çözümlenecek.
 • İl Emniyet Müdürlüğü, Vilayet Jandarma Komutanlığı ve İlçe Belediye Takımları ile ortak yapılacak çalışmalar kapsamında, 2022-2023 öğretim yılında 92 takımdan oluşan 217 zabıta işçisi faal olarak okullarda misyonlu olacak.
 • Okulların açıldığı birinci 2 gün boyunca okul servis araçlarının otomobilli vapurlardan öncelikli olarak faydalanması için gerekli üniteler bilgilendirilip tedbirler alınacak.
 • Okulların açıldığı gün, okul servis araçlarına tam gün fiyatsız park alanı sağlanacak.

Okul,Araçları,Gün,Eğitim ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.