İsrail Başbakanı karantinaya alındı

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, kızının Covid-19 testinin müspet çıkmasının akabinde kabine toplantısından ayrılarak kendisini karantinaya aldı …

27.12.2021
İsrail Başbakanı karantinaya alındı

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, kızının Covid-19 testinin müspet çıkmasının akabinde kabine toplantısından ayrılarak kendisini karantinaya aldı.Başbakanlık tarafından verilen bilgilendirme argümanında, Başbakan Benett’in Golan Tepeleri’ndeki kabine toplantısından ayr…

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, kızının Covid-19 testinin olumlu çıkmasının akabinde kabine toplantısından ayrılarak kendisini karantinaya aldı.

Başbakanlık tarafından verilen bilgilendirme argümanında, Başbakan Benett’in Golan Tepeleri’ndeki kabine toplantısından ayrıldığı ve PCR testi negatif çıkana kadar kızından başka olarak kendini tecrit edeceği aktarıldı.

Başbakanlık ayrıyeten, Bennett’e kelam gelimi edilen toplantıya katılmadan evvel süratli bir antijen testi yapıldığı ve sonucun negatif çıktığı söz edildi.

Toplantıdan evvel tüm iştirakçilere süratli antijen testi yapıldığını bildiren Başbakanlık, bir çalışanın korona virüs testinin müspet çıktığını aktararak, kelam gelimi edilen çalışanın derhal karantinaya alındığını ve başbakan yahut öbür bakanlarla temasa geçmediğini açıkladı.

Başbakanlık, enfekte bireyle temasa geçen öbür çalışanların ise testlerinin negatif çıktığını ama önlem hedefli kabine toplantısından çıkarıldıkları söz edildi.

İsrail’de salgının başından bu yana 1 milyon 364 bin 282 bireyde Covid-19 tespit edilirken, 8 bin 242 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. İsrail’de bugüne kadar bin 118 kişi de ise Omicron mutasyonu tespit edildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.