İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu

Yunanistan’da Batı Trakya Türklerinin yaşadığı İskeçe kentinin müftüsü 57 yaşındaki Ahmet Mete, bir müddettir çaba ettiği kanser hastalığı …

14.07.2022
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu

Yunanistan’da Batı Trakya Türklerinin yaşadığı İskeçe kentinin müftüsü 57 yaşındaki Ahmet Mete, bir müddettir çaba ettiği kanser hastalığı nedeniyle hayatını yitirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Mete’nin vefatı nedeniyle eşi Atike Mete ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Yunanistan‘da yoğunlukla Batı Trakya Türklerinin yaşadığı İskeçe’nin seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, ömrünü yitirdi. Bir müddettir kanser tedavisi gören Mete, bu sabaha karşı konutunda hayatını kaybetti.

2007 YILINDAN BU YANA MİSYONDAYDI

İskeçe Müftülüğü vazifesini 2007 yılından bu yana yürütün Mete, yarın kentte düzenlenecek merasimle toprağa verilecek. Batı Trakya Türklerinin haklarının uğraşında değerli rol oynayan Ahmet Mete’nin mevti, Batı Trakyalı Türkler ortasında büyük kedere neden oldu.

TBMM LİDERİ ŞENTOP İLETİ YAYINLADI

TBMM Lideri Mustafa Şentop da yayımladığı taziye bildirisinde, “Batı Trakya davasının yılmaz savunucusu, hepimizin gönlünde farklı bir yeri olan; İskeçe Seçilmiş Müftüsü değerli dostum Ahmet Mete’nin vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve Batı Trakya’ya başsağlığı diliyorum” dedi.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin vefatı nedeniyle eşi Atike Mete ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti. Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran; Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ahmet Mete’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve Batı Trakya Türklerine başsağlığı diledi. Batı Trakya Türklerinin ileri gelenlerinden Ahmet Mete’nin ömrü boyunca kıymetli hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ahmet Mete’nin her vakit hayırla ve duayla anılacağını tabir etti.

aydın haberleri / Gurbet Gökçe – Şimdiki

Batı Trakya,Mete,Türkler ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.