İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencileri yalnız bırakmıyor

Yerel Haberler Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş okul ziyaretleri programı çerçevesinde Aydın Toplumsal Bilimler Lisesi ile …

19.09.2022
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencileri yalnız bırakmıyor

Yerel Haberler

Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş okul ziyaretleri programı çerçevesinde Aydın Toplumsal Bilimler Lisesi ile Şehit Orkun Alp Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenci ve öğretmenlerle bir ortaya gelerek, “Öğrenciler, eğitimcilere kıymetli ölçüde ve en kıymetli emanettir” dedi.

Tüm Türkiye’de olduğu üzere Aydın’da da 12 Eylül Pazartesi günü 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın birinci ders zili çaldı. Birinci ders zili çalan Aydın’da öğrenciler sınıflarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. Yeni eğitim yılının başlaması ile birlikte Aydın genelinde de resmi ve özel 888 okul ve kurumda toplam 15 bin 664 öğretmen ve 185 bin 894 öğrenci ders başı yaptı.

Yeni periyodun başlamasının akabinde Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş okullara bir dizi ziyaretlerde bulunarak öğrenci ve öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Vilayet Müdürü Okumuş bu defa Aydın Toplumsal Bilimler Lisesi ve Şehit Orkun Alp Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Birinci olarak Aydın Toplumsal Bilimler Lisesi’ne giden Okumuş, öğrencilerle başka ayrı ilgilenerek geleceğe dönük projeleri ve üniversite maksatları hakkında sohbet etti. Öğretmenler odasında okul eğitimcileri ile bir ortaya gelen Okumuş, öğrencilere verdikleri emek ve gösterdikleri başarılardan dolayı kendilerini tebrik ederek muvaffakiyetlerinin devamını diledi.

Ardından Şehit Orkun Alp Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçen Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Okumuş, bu okulda da öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek ve pansiyonlu öğrencilerle birlikte yemekte buluştu. Yarınlarımızın mimarı çocukların eğitimcilere kıymetli ölçüde ve en değerli emanet olduğunu söz eden Okumuş, okul yönetimci ve öğretmenlerine yeni eğitim-öğretim yılının güzel olması dileklerinde bulundu. – AYDIN

Kaynak: aydın haberleri / Lokal

Öğrenci,Eğitim,Aydın,Okumuş,Lisesi,Okul,Öğretmen ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.