Hükümete bir günlük uyarıda bulunuyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda doktor ve diş tabiplerinin özlük haklarında düzgünleştirme yapılmasını öngören düzenleme …

14.12.2021
Hükümete bir günlük uyarıda bulunuyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda doktor ve diş tabiplerinin özlük haklarında düzgünleştirme yapılmasını öngören düzenleme teklif geri çekildi.Sağlık çalışanının özlük haklarına ait düzenlemeleri içeren ve komiteye geri çekilen ilgili…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda doktor ve diş doktorlarının özlük haklarında düzgünleştirme yapılmasını öngören düzenleme teklif geri çekildi.

Sıhhat çalışanının özlük haklarına ait düzenlemeleri içeren ve kurula geri çekilen ilgili hususları yine görüşerek, kelam gelimi edilen hususların tekliften düşürülmesine karar verildi. AK Parti milletvekillerinin önergesiyle tekliften çıkarılan unsurlar, kıymetlendirilmesi ve kapsamının genişletilmesi maksadıyla TBMM Sıhhat Komisyonu’na havale edildi.

Gün içerisinde “Sakın geri adım atmayın” ikazlarında bulunan TTB, yaşanan gelişmeler üzerine grev kararı aldığını duyurdu. TTB, kararını şu sözlerle duyurdu: “Şimdi G(ö)REV vakti 15 Aralık Çarşamba günü tam gün G(ö)REV’deyiz. Aciller dışında sıhhat hizmeti sunulmayacaktır.”

BİZİM İÇİN ASLOLAN ADALETLİ FİYAT:

Alınan karar için “Tek günlük bir ikazda bulunuyoruz, adaletli bir fiyat talep ediyoruz” diyen TTB Lideri Şebnem Korur Fincancı “Bizim için aslolan emeklilik ve adaletli bir fiyat siyasetidir. Geri alınan teklif bizim için yetersiz ve eşitsizdir. Adaletli bir fiyat siyaseti talep ediyoruz” sözünü kullandı. Taleplerinin tüm sıhhat çalışanları için olduğunu söyleyen ve geri çekilen fiyat artırımı teklifinin sıhhat çalışanlarını kapsamadığına dikkati çeken Fincancı “Siyasi otorite sıhhat çalışanları ortasına şuurlu olarak ayrım sokmak istemiş olabilir” diye konuştu.

T24’e konuşan Fincancı, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığının mevcut siyaseti, doktorlar ve sıhhat işçisi ortasında ayrımcılığa neden oluyor. Bakanlık, bu siyasetten vazgeçmeli. Şu anda tüm sıhhat çalışanları büsbütün belirsizlikle karşı karşıya kaldı.” Fincancı, son periyotta yurtdışına giden ve istifa eden doktorların sayısının arttığını belirtti.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.