Hayallerinin peşinden koştu, temizlik işçisiyken solist oldu

Kültür Sanat Haberleri Hayallerinin peşinden koştu, paklık emekçisiyken solist oldu MERSİN – Yaklaşık 1,5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi …

03.09.2022
Hayallerinin peşinden koştu, temizlik işçisiyken solist oldu

Kültür Sanat Haberleri

Hayallerinin peşinden koştu, paklık emekçisiyken solist oldu

MERSİN – Yaklaşık 1,5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza Dairesi Başkanlığı’nda paklık çalışanı olarak misyon yapmaktayken, büyükşehir belediyesi tarafından açılan imtihana giren ve yeteneğinden ötürü heyetin yönlendirmesiyle Kültür ve Toplumsal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı THM topluluğu solistlerinden birisi olan 41 yaşındaki Çiğdem Akdoğan, muvaffakiyet öyküsünün gerisinde “Hayallerinin peşinden gitmek” olduğunu söyledi.

Geçmişte farklı bölümlerde çalıştığını, fakat evlenip çocuk sahibi olduktan sonra çalışma hayatına orta vermek zorunda kaldığını söyleyen Akdoğan “Müziğe yeteneğim vardı ve müzikle daima iç içeydim. Hobi olarak müzikle uğraşmaya devam ediyordum. Pandemi devrinde ise, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin işçi alım ilanı dikkatimi çekti. Ben de edilen talepmu gerçekleştirdim ve paklık çalışanı olarak işbaşı yaptım” dedi.

Akdoğan, işini severek yaptığını, başlangıçta solist olmak üzere niyeti olmadığını, lakin THM topluluğuna solist olarak kabul edilmesinin, kendisinin bile şaşırdığı bir halde gerçekleştiğini söyledi. İş çıkışı meskenine dönerken Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal internet hesabında ‘solist alım sınavı’ duyurusunu gördüğünü ve ‘Neden başvurmayayım ki?’ diye düşündüğünü tabir eden Akdoğan, “Gördüğüm ilan üzerine ben de imtihana başvurdum. İmtihanı kazanamadım, ancak heyetin yeteneğimden ötürü beni yönlendirmesiyle Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı THM topluluğuna solist olarak geçişim oldu” biçiminde konuştu.

Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kültüre ve sanata verdiği bedeli duyduğunu, Mersin genelinde gerçekleşen kültürel ve sanatsal aktifliklerin ağırlaşmasının dikkatini çektiğini, fakat içine girince teğe bir görme talihine eriştiğini de lisana getiren Akdoğan, “Burası benim için sahiden bir okul üzere. türkülerimin üstüne daha ne katabilirim diye düşünüyorum. Repertuarımı genişletip, daha çok yerlere ulaşmak istiyorum” tabirlerini kullandı.

Çevresindeki yakınlarının da bu durumdan hayli keyifli olduğunu lisana getiren Akdoğan, “Zaten ailem ve etrafım müzikle uğraştığımı biliyordu, fakat bu türlü bir platformda çalışmak benim için başka mükemmel varlıkte bir olay. Eşim aslında beni her manada destekliyordu. Müziğe olan ilgimi ve sevgimi biliyordu. Biliyorsunuz müzik her yerde yapılmıyor. Lakin burası hakikaten de benim için tam bir aile ortamı. Kültürel f kent aydın haberleri liyetlerimizi yapabileceğimiz çok hoş bir platform. Bu manada çok şanslıyım diyebilirim” diye konuştu.

Kaynak: aydın haberleri / Kültür Sanat

İş,Kültür,Mersin,Solist,Akdoğan,Büyükşehir Belediyesi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Kültür Sanat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.