Gülten Kaya’dan eşi Ahmet Kaya’ya çatal fırlatan Erdal Acar’ın tutuklanmasına ilişkin ilk paylaşım

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden bir fotoğraf paylaşarak, iş insanı Erdal Acar’ı amaç aldı …

12.07.2022
Gülten Kaya’dan eşi Ahmet Kaya’ya çatal fırlatan Erdal Acar’ın tutuklanmasına ilişkin ilk paylaşım

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden bir fotoğraf paylaşarak, iş insanı Erdal Acar’ı amaç aldı. Sarallar kümesine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Acar hakkında Kaya, o geceden fotoğraflar paylaşarak “1999 MGD gecesi ve Ahmet Kaya’ya parmak sallayan bir vatanperver (!) daha; Erdal Acar! “Suç, yağma” vb nedenlerle tutuklanmış. Bir kere daha ‘hafıza silinmez’ diyeyim!” notunu düştü.

Ünlü müzikçi Ahmet Kaya, 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği ödül merasiminde ‘Kürtçe kaset çıkaracağım’ dediği için bir küme tarafından protesto edilmiş, üzerine çatal fırlatılmıştı. Kaya’ya o gece çatal fırlatan kişinin Erdal Acar olduğu açıklanmıştı.

TUTUKLANMASININ AKABİNDE AHMET KAYI’NIN EŞİ PAYLAŞIM YAPTI

İş insanı Erdal Acar, Sarallar kümesine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklandı. Bu gelişmenin akabinde Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 23 yıl evvelki fotoğrafı paylaşıp o ismi maksat aldı.

Erdal Acar

“BİR DEFA DAHA HAFIZA SİLİNMEZ DİYEYİM”

Gülten Kaya paylaşımında “1999 MGD gecesi ve Ahmet Kaya’ya parmak sallayan bir vatanperver (!) daha; Erdal Acar! “Suç, yağma” vb nedenlerle tutuklanmış. Bir kere daha ‘hafıza silinmez’ diyeyim!” notunu düştü.

Snob Magazin / Magazin

Kaya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.