Ev sahipleri dikkat! Yeni tarife Resmi Gazete’de

Resmi gazetede yayımlanan yeni tarifeye nazaran engelli çalışanlar için vergi indirim meblağları da belirlendi.2022 yılı itibariyle uygulanacak …

24.12.2021
Ev sahipleri dikkat! Yeni tarife Resmi Gazete’de

Resmi gazetede yayımlanan yeni tarifeye nazaran engelli çalışanlar için vergi indirim meblağları da belirlendi.2022 yılı itibariyle uygulanacak indirimler 2000 TL’yi bulacak. İndirimler engellilik oranlarına nazaran değişecek.Söz Geli̇mi̇ Edi̇len düzenlemede, “2021 yılınd…

Resmi gazetede yayımlanan yeni tarifeye nazaran engelli çalışanlar için vergi indirim meblağları da belirlendi.

2022 yılı itibariyle uygulanacak indirimler 2000 TL’yi bulacak. İndirimler engellilik oranlarına nazaran değişecek.

Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len düzenlemede, “2021 yılında uygulanan had ve meblağlar, 2021 yılı için % 36,20 (otuz altı virgül yirmi) olarak tespit edilen yine değerleme oranında artırılması suretiyle belirlenerek 2022 takvim yılında uygulanacak olan had ve meblağlar aşağıdaki halde tespit edilmiştir” denildi.

Buna nazaran, engellilik indirimi meblağları; Birinci derece engelliler için 2.000 TL, İkinci derece engelliler için 1.170 TL, Üçüncü derece engelliler için 500 TL olarak uygulanacak.

İNTERNETTE VERGİSİZ SATIŞ

Bilhassa mesken bayanlarının ürettikleri el emeği eserleri internette satışlarında uygulanan vergi istisnası da artırıldı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.