Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir?

Seks herkes için öbür bir mana taşırken kökeni eski Çin’e dayanan Taocu seksin hedefi bireye o anki sıhhatinden daha düzgününü inşa etmesine …

10.12.2021
Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir?

Seks herkes için öbür bir mana taşırken kökeni eski Çin’e dayanan Taocu seksin hedefi bireye o anki sıhhatinden daha düzgününü inşa etmesine yardımcı olmak ve ardından ölümsüzlüğe giden yola ulaşılacağıydı.Eski Çin’de cinselliğin temelini oluşturan ve boşa…

Seks herkes için öteki bir mana taşırken kökeni eski Çin’e dayanan Taocu seksin maksadı şahsa o anki sıhhatinden daha uygununu inşa etmesine yardımcı olmak ve ardından ölümsüzlüğe giden yola ulaşılacağıydı.

Eski Çin’de cinselliğin temelini oluşturan ve boşalmayı bir mağlubiyet olarak kabul eden Taocu sekse biraz yakından bakalım.

Taoist seks ya da öteki bir ismiyle “Özlerin Birleşmesi” Eski Çin’de cinselliğin temelini oluşturan anlayıştır.

Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan Ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir? 1

Çin tıbbı, Han Hanedanlığı’na kadar uzanan, seksi ruhsal bir uygulama olarak görme ve bir şifa biçimi olarak fonksiyonel cinselliği teşvik etme geleneğine sahipti. Taocular, seks sayesinde ömrü uzatmanın mümkün olduğuna inanıyorlardı.

Çin ideolojisi, her şeyin dinamik bir istikrar içinde yin ve yang’dan oluştuğu öğretisi etrafında gelişir.

Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan Ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir? 2

Bedenimiz beslenme ve unsur için yin’e, güç ve hareket için yang’a bağımlıdır. Yin gücü bizi dünyaya, yang gücü ise bizi cennete bağlayan şeydir. Seks, yin ve yang’ı birleştirmenin ve böylelikle cenneti ve dünyayı birleştirmenin bir yolu olarak görülür.

O periyodun öğretisine nazaran seks esnasında erkek, bayanı mutlu ederek yin gücü kazanır ve bu yin gücünün onun hayat gücünü yenilediği söylenir.

Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan Ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir? 3

Taocu sekse göre erkeklerin yin gücünü boşalarak kaybediyorlardı. Bu sebeple de erkeklerin orgazmını denetim altında tutabilmesini öğütlüyor ve birçok Taoist de çok kısa cinsel birleşmelerin çift ortasındaki güç ve ahenk için makus olduğuna inanıyordu.

Bayanlar yang gücünü ise adet döngüleri sırasında kaybediyorlardı.

Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan Ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir? 4

Bu nedenle de bayanlar için cinsel enerjiyi geliştirmeye yönelik Taocu uygulamalar, adet döngüsünü denetim etmekle ilgiliydi.

Bu enerjik değiş tokuşun bir şifa yolu olduğuna inanan Taocular, makul hastalıkları uygunlaştırmak için detaylı cinsel durumlar geliştirdiler.

Onlar için dokunma; vücut, zihin ve ruhu güzelleştirmenin bir yolu olarak görüldü.

Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan Ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir? 5

Dokunarak gerçekleşen Yin ve yang’ın bu birleşiminin ruhsal bir boyutu olduğu düşünülüyordu. Yin ve yang, cennet ve yeryüzü, tutku ve yakınlığın dinamik istikrarına odaklanarak aşıkların benliği aşabileceklerini ve partnerlerin kendi ruhları ile ilişki kurabilecekleri söylendi.

Keyifli biten gecenin sırrı OKEY Rötar ile ortaya çıkıyor.

Eski Çin’de Cinselliğin Temelini Oluşturan Ve Boşalmayı Bir Yenilgi Olarak Kabul Eden Taocu Seks Nedir? 6

OKEY Rötar geciktirici tesiri sayesinde performansı arttırarak erkeği yavaşlatır, zevkin ve heyecanın daha uzun sürmesini sağlar!

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.