Elon Musk, Apple’ın Twitter uygulamasını kaldırmayacağını duyurdu

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Apple CEO’su Tim Cook ile görüşüp Twitter uygulamasının App Store’dan kaldırılmasına dair yanlış anlaşılmaya son verdiklerini bildirdi. Musk, Twitter paylaşımında, Cook’a kendisini Apple’ın genel merkezini gezdirdiği için de teşekkür etti.

01.12.2022
Elon Musk, Apple’ın Twitter uygulamasını kaldırmayacağını duyurdu

Elon Musk ve Apple arasındaki sorunlar şimdilik giderilmiş görünüyor. Twitter’ı satın aldıktan sonra binlerce kişiyi işten çıkaran Musk, daha önce nefret söylemi gibi içeriklere sahip olan ve platformdan kaldırılmış hesapları da yeniden aktif hale getirmişti.

Musk’ın bu hamleleri büyük reklam verenlerin, Twitter’daki faaliyetlerini durdurmasıyla sonuçlanırken Apple da bir süre reklam harcamalarına ara vermişti.

Apple’ın bu kararına öfkelenen Musk, yaptığı paylaşımlarla Apple’a adeta savaş açmıştı. Ancak taraflar arasında şimdilik bir barış sağlanmış görünüyor.

APP STORE’DAN KALDIRILMAYACAK

Twitter’ın App Store’dan bile kaldırılma ihtimali olduğu konuşulurken, Musk bu defa da “Tim, bana Apple’ın bunu hiçbir zaman planlamadığını söyledi” ifadesini kullandı.

Apple ise henüz konuya dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Musk, Apple’ın Twitter’daki reklamlarını kaldırdığını ve şirketin Twitter uygulamasını bir sebep göstermeden App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiğini de iddia ederken bunlarla ilgili herhangi bir kanıt paylaşmamıştı.

Apple’ı hedef alan Musk, ABD merkezli teknoloji devini pazar gücünü kötüye kullanmakla suçlamış ve Apple’a ABD’de ifade özgürlüğünden nefret edip etmediği sorusunu yöneltmişti.

SPAM HESAPLAR KALDIRILIYOR

Bu arada Twitter’ın spam hesapları kaldırmaya başladığını açıklayan Musk, “Twitter, pek çok spam ve sahte hesabı kaldırmaya başladı. Yakında takipçi sayınızda düşüş görebilirsiniz” paylaşımı yaptı.

Musk, Twitter’ı satın alırken spam hesap konusuna dikkat çekmiş ve hatta platformun bu konuda yeteri kadar şeffaf olmadığını ileri sürerek 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını da gerçi çekmişti.

İskoçya’da dijital eğitim merkezi CodeClan’in analizine göre, spam hesapların Twitter’dan kaldırılması halinde Musk da 13,5 milyon takipçisini kaybedebilir.

Musk,Twitter,Apple,Hesap ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Teknoloji sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2022/teknoloji/elon-musk-applein-twitter-uygulamasini-kaldirmayacagini-duyurdu-7511014/

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.