Edirne’de Öğretmenler Günü konserlerle kutlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Öğretmenler Günü münasebetiyle …

25.11.2021
Edirne’de Öğretmenler Günü konserlerle kutlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Öğretmenler Günü münasebetiyle konser verdi.

EDİRNE (AA) – Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Öğretmenler Günü hasebiyle konser verdi.

Türk Ocağı Caddesi’ndeki topluluk binasında düzenlenen konsere öğretmenler ilgi gösterdi.

Yıldıray Öztürk’ün sanat direktörlüğünde iki kısımdan oluşan konserde, birinci bölünde koro hüzzam faslından eserler seslendirdi, ikinci kısımda ise solistler Gülsemin Gonce ve Fadıl Atik sevilen türkü ve müzikleri icra etti.

Konseri, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, öğretmenler ve müzikseverler dinledi.

Topluluk Müdürü Gökçe Bahar Bahçe, AA muhabirine, öğretmenlerin çok kutsal ve özel olduğunu söyledi.

Gelecek jenerasyonu şekillendirenlerin öğretmenler olduğunu belirten Bahçe, “Asıl sanatçı onlar biz bu akşam sanatçı kümesi olarak öğretmen sanatkarların önünde eğiliyoruz. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz.” diye konuştu.

Müzik Öğretmenleri Oda Orkestrası konser verdi

Edirne Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Müzik Öğretmenleri Oda Orkestrası, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle konser verdi.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarında düzenlenen konserde orkestra şefi Fazilet Günay idaresindeki öğretmenler, yerli ve yabancı yapıtları seslendirerek dinleyenlere müzik ziyafeti sundu.

Konser, Edirne ve Öğretmenler Marşı’nın seslendirilmesinin akabinde son buldu.

AA / Cihan Demirci – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.