DUS açıklandı mı? 2021 DUS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) sonuç sorgulama ekranı!

Gündemin merak edilen hususları ortasında DUS açıklandı mı? 2021 DUS imtihan sonucu ne vakit açıklanacak? soruları geliyor. Vatandaşlar, 2021 DUS …

DUS açıklandı mı? 2021 DUS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) sonuç sorgulama ekranı!

Gündemin merak edilen hususları ortasında DUS açıklandı mı? 2021 DUS imtihan sonucu ne vakit açıklanacak? soruları geliyor. Vatandaşlar, 2021 DUS açıklandı mı, sonuçlara nereden bakılır araştırıyor. Son verilen bilgilendirme argümanında DUS sonuçları idari yargı kararı sonrasına ertelenmişti. Pekala, DUS açıklandı mı? 2021 DUS imtihan sonucu ne vakit açıklanacak? Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş İmtihanı (DUS) sonuç sorgulama ekranı! İşte bilgiler…

Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş İmtihanı ne vakit açıklanacak? 2021 DUS açıklandı mı, ne vakit açıklanır? 2021 DUS sonuçları neden açıklanmıyor? 2021 DUS sonuçları hangi gün açıklanacak? 2021 DUS imtihan sonuç tarihi ve sorgulama ekranı sizlerle…

2021 DUS İMTİHAN SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

2021 DUS imtihan sonuçları şimdi açıklanmadı.

ÖSYM tarafından yapılan son duyuru şöyle:

“DUYURU

(27 Ekim 2021)

2021-DUS ve 2021-STS Diş Hekimliği İmtihan Sonuçları Hakkında

03 Ekim 2021 tarihinde uygulanan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş İmtihanı (2021-DUS) ve Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Düzey Tespit İmtihanlarının (2021-STS Diş Hekimliği) Klinik Tıp Bilimleri Testinde yer alan kimi sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle 2021 ÖSYM İmtihan Takvim’inde 27 Ekim 2021 olarak duyurulan sonuç açıklama tarihi idari yargı kararı sonrasına ertelenmiştir.

Adaylara hürmetle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

Buna nazaran DUS sonuçları şimdi açıklanmadı. DUS 2021 sonuçlarını sorgulamak ve takip etmek için ÖSYM’nin resmi sitesine girebilirsiniz.

DUS (DİŞ HEKİMLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI) HAKKINDA BİLGİLER

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Üslubu İcrasına Dair Kanun, 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY), Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmeliklerin kararları çerçevesinde üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültelerinde uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayları seçme ve yerleştirme süreçleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülmektedir.

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş İmtihanı (DUS) sonucuna nazaran uzmanlık eğitimine kabul edilecek adaylar, tercihlerine nazaran mevcut kontenjanlara yerleştirilmektedir.

Gündem

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.