Dünyanın kilitlendiği törende, Kral Charles’tan görevlilere dikkat çeken el hareketi

Dünya Haberleri İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth geçtiğimiz gün İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçe’nin …

11.09.2022
Dünyanın kilitlendiği törende, Kral Charles’tan görevlilere dikkat çeken el hareketi

Dünya Haberleri

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth geçtiğimiz gün İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçe’nin vefatının akabinde Elizabeth’in oğlu Charles otomatik olarak kral oldu.

KRALLIĞI RESMEN İLAN EDİLDİ

3. Charles, dün resmi olarak kral ilan edildi. Merasim öncesi üst seviye davetliler saraya giriş yaptı. Sarayın önünde geniş güvenlik tedbirleri alındı. St. James Sarayı’nda düzenlenen merasime Charles’ın eşi Camilla ve oğlu Galler Prensi William da katıldı. Yapılan duyuruda “Kraliçe öldü, çok yaşa Kral” denildi.

BİRİNCİ AÇIKLAMASI

Duyuru sonrasında açıklama yapan Kral Charles, “Annem ömür uzunluğu sevgi göstermenin, kendini geride tutarak hizmet etmenin nasıl bir şey olduğunu gösterdi. En uzun periyodik hükümdarımız oldu. Birebir vakitte en adanmış hükümdarlarımızdan biriydi. Ona minnettarız. Bana düşen sorumluluğun farkındayım. Bunları devralırken her vakit anayasal hükümeti ayakta tutmak için, barış ve refahı müdafaa çizgisini takip edeceğim. Ulusun lideri olarak tüm gelirlerimi hükümete devrediyorum. Bana verilen ağır vazifesi kabul ederken kudretli Rab’ın takviyesi için dua ediyorum.” dedi.

Kral 3. Charles’ın resmen Kral olarak ilan edildiği bildiri daha sonra Saint James Sarayı’ndaki balkondan okunarak halka ilan edildi. Ayrıyeten bildiri okunurken, Londra’daki Hyde Park’taki Kraliyet Atlı Topçuları Birliği tarafından 41 adet silah ateşlendi. Kral Charles’ın taç giyme merasimi ise geleneklere nazaran aylar sonra yapılacak.

EL HAREKETLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Bugünse 3. Charles’ın dün resmi ilan duyurusunu imzaladığı anlardaki birtakım hareketleri gündem oldu. İngiliz medyasından servis edilen kimi imgelerde Charles’ın imza atarken masadaki eşyaları aldırmak için etrafındaki görevlilere yaptığı el kol hareketleri dikkat çekiyor. Bu görüntülerin gündem olmasının akabinde Charles’la ilgili farklı bilgiler de konu bahis oldu.. Kral’ın diş fırçasına macununu bile yardımcılarının sıktığı, en ufak bir işini bile kesinlikle yardımcıları aracılığıyla hallettiği öğrenildi.

Kral,Charles,İlan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.