Diyarbakır haberleri! Diyarbakır’da ihtiyaç sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya evde hizmet verildi

Edinilen Diyarbakır gelişmesine nazaran Diyarbakır’da muhtaçlık sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya konutta hizmet verildi Diyarbakır Ağız …

27.09.2022
Diyarbakır haberleri! Diyarbakır’da ihtiyaç sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya evde hizmet verildi

Edinilen Diyarbakır gelişmesine nazaran Diyarbakır’da muhtaçlık sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya konutta hizmet verildi Diyarbakır Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesi bünyesinde 2015 yılında kurulan Konutta Bakım Sıhhat Hizmetleri Kısmı ile 7 yılda 3077 hastaya diş ve ağız sıhhati hizmeti verildi.

Diyarbakır‘da muhtaçlık sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya konutta hizmet verildi

DİYARBAKIR – Diyarbakır Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesi bünyesinde 2015 yılında kurulan Meskende Bakım Sıhhat Hizmetleri Kısmı ile 7 yılda 3077 hastaya diş ve ağız sıhhati hizmeti verildi.

Diyarbakır Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesi Konutta Bakım Sıhhat Hizmetleri Kısmında misyonlu Diş Tabibi Sertaç Demir, hastane bünyesinde 2015 yılından itibaren Meskende Sıhhat Hizmetleri konseyi olduğunu ve şu ana kadar 3077 hastaya ulaşarak hizmet verdiklerini söyledi. Demir, bu hastaların bir kısmı ileri yaşta yatağa bağımlı hasta, bir kısmı zihinsel tansiyon denilen hasta profili, bir kısmı otizmli, bir kısmı ise trafik kazası yahut travma sonucu yatağa bağımlı kalmak zorunda olan hastalardan oluşmakta olduğu belirtildi.

“Pandemide yatağa bağımlı olsun, olmasın 65 yaş üstü bütün hastalarımıza ulaştık ve hizmet taleplerini karşıladık”

Hastalara konutta diş çekimleri, total protezler, iskelet protezler, özelikle ağzını açamayan çocuklar için çürük önleyici flor uygulamaları yapmakta olduklarını tabir eden Demir, “Bakanlığımızın davet çizgisinden hizmet talebi oluşturabilirler. Bu taleplere birinci 24 s kent aydın haberleri t içerisinde karşılık verip hastalarımızın ağız içi muayenelerini gerçekleştiriyoruz ve daha sonra tedavi planlamaları çıkartıp gerekli süreçlere başlıyoruz. Pandemi sürecinde hizmetlerimizi sürdürdük. Pandemide yatağa bağımlı olsun, olmasın 65 yaş üstü bütün hastalarımıza ulaştık ve hizmet taleplerini karşıladık. Ünitemizce taşınabilir röntgen crehberaydin.comzımız ve taşınabilir diş ünitemiz var. Meskende yapılacak hizmetleri yapıyoruz. Hastane ortamında yapılacak süreçler için ise hastalarımızı engelli polikliniğine konsültasyon ile gönderebiliyoruz” dedi.

“Bu hizmet kesintisiz, 7 gün 24 s kent aydın haberleri t verilmekte”

Hastanın gelini Gurbet Damla, kaynanasının sağ tarafının felçli olup yürüyemediğini lisana getirdi. Damla, “Doktorlarımız gelip dişlerini çekip çabucak hemen her gün ilgilendiler. Hepsinden çok mutluyuz, uygun ki bu türlü bir şey var” biçiminde konuştu.

Kaynak: aydın haberleri / Rıdvan Kılıç – Sıhhat

Hasta,Hizmet,Sağ,Diş,Evde ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.