Didim Belediyespor’da yeni dönem

Aydın Muhteşem Amatör küme gruplarından Didim Belediyespor Kulüp Lideri Murat Küçüker, futbol kadronun son durumu ve kulübün amaçlarıyla ilgili …

19.07.2022
Didim Belediyespor’da yeni dönem

Aydın Muhteşem Amatör küme gruplarından Didim Belediyespor Kulüp Lideri Murat Küçüker, futbol kadronun son durumu ve kulübün amaçlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Aydın Üstün Amatör küme gruplarından Didim Belediyespor Kulüp Lideri Murat Küçüker, futbol grubun son durumu ve kulübün gayeleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Didim Belediyespor Kulüp Lideri Küçüker 2022/2023 futbol döneminin iyi olmasını dileyerek “Kulübümüzün 2022/2023 dönemi topluluğumuza güzel ve uğurlu olsun. İnşallah hoş bir dönemde çok çalışarak gayelerimizi bir bir ulaşmaktır. Aydın ili karşı sahadalı muhteşem amatör liginde gayret edecek olan A kadro takımımızı herkesin bildiği üzere, bizi ve başka kulüpleri şampiyonluklar yaşatmış, benim de hocalığımı yapmış, işinde disiplinli ve deneyimli olan teknik yönetici Ayhan Yıldız hocamızı vazifeye getirdik. Yardımcılıklarını Mehmet Özdemir ve kaleci antrenörü Mustafa Yağcı’yı iş başına getirdik. Ayrıyeten sıhhat takımımız ile gerçekleşen iç ve dış transferlerimizi bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Alt yapı hocamız Mustafa Külle 7 dönemdir biliyorsunuz; alt yapılarda misyon alıyor. Bize 16 yaşında 3 kıymetli pırıl pırıl genç ismi U-16-dan A kadro takımımızı kattık. Artık 2 genç ismi daha U-16 alt yapımızdan alacağız. Bu dönem itibaren alt yapıda 11-19 yaş ortası kümelerinde liglerde muvaffakiyete yakalamak için var gücümüzle uğraş edeceğiz. Her bir yaş kümesini yakından takip edeceğiz. Alt yapılarımızda bir değil, birçok yönetici arkadaşlarımızı vazife verdik. Kıymetli yöneticimiz Cemile Yiğitoğlu’nu alt yapı sorumluluğunu, kulüp genel kaptanlığına Cihan Ermurat’ı ve kulüp müdürlüğü misyonunda ise Tolga Yelken’le birlikte bizlerle olacak” dedi.

Küçüker, A grubun Ağustos’un birinci haftasında toplanacağını belirterek “Ağustos’un birinci haftası teknik takımımızla, yaptığımız iç ve dış transferlerimizle toplam 25 futbolcumuz ile çalışmalarımızı başlama planlarımız var. Güçlü takımımızla, şampiyonluk yolunda nasip ederse yeni dönemde “vira bismillah” diyeceğiz” dedi.

Daha evvel futbolcusu olduğunu kulübe lider olmanın memnunluğunu yaşadıklarını kaydeden Küçüker “Daha dün, Didim Delediyespor kalesini koruduğum grubumun bugün kulüp lideri olmanın gururunu yaşıyorum. İdare konseyinde vazife alan büyüklerim ve arkadaşlarımın her biri, genç, dinamik ve kendi iş alanlarında vizyonu olan arkadaşları bir ortaya getirdik. Bu birlikteliğimizi yerelde ve genelde ses sahibi olmak için, bize bugün değerli ölçüde dayanağı veren Belediye liderimiz Ahmet Deniz Atabay ve pahalı yöneticilerini, idare heyetim ismine çok teşekkür ediyoruz. Birlikte Didim halkımızı yanımıza alarak, sportif başarılarımızı bize inanan, güvenen, cefakar taraftarlarımızla her alanda yakalayacağımızı inandığımız şampiyonlukları, ayağımızı yere sağlam basmanın kelamını idrak ettik. Allah utandırmasın” diye konuştu.

Kulüp olarak başka branşlarda da çalışmalar yürüttüklerini belirten Küçüker “Didim Belediyesporumuzun öbür hususlarını arkadaşlarımızla birlikte çözmeye çalışıyoruz. Örneğin bayan voleybol ekibimiz ve erkek basketbol grubumuz fkent aydın haberleriliyetlerini son verilmiş. Biz bu iki branşı açıp liglerde uğraş edeceğiz. Bir başka mevzular ise bayan futbol okulu kadromu. Bu hususta antrenörümüz Hasan Hüseyin Sarıtaş hocamız önderliğinde devam ediyor. Didim akademi futbol okulumuzu açtık. Antrenörler Ziya Onat ve Gani Özcan ile çalışmalar devam ediyor. Yüzme okulumuzu iştirak eden kıymetli ailelerimizin çocukları da bizimle yüzme öğreniyorlar” açıklamasında bulundu.

Kulüp tesisleriyle ilgili de bilgiler veren Küçüker “Kulübümüzün toplumsal tesisleri inşkent aydın haberleritı yarım kaldığını biliyorsunuz. Biz bunun için bir kadro resmi ziyaretlerimiz oldu. Arkadaşlarımızla gereken mevzuyu araştırıyoruz. Kulübümüzün eksiklerini biliyoruz. Sportif ve iş alanındaki çalışmalarımız planlı bir biçimde arkadaşlarımızla birlikte devam ediyoruz” diye konuştu.

Didim Belediyespor futbol grubunun 3. Lig gayesi de olduğunu belirten Küçüker “Kulübümüz artık yerinde saymamalıdır. Komşu ekiplerin bugün 3.ligi adım atıp, bir üst liglerde görüyoruz. Didim kentimiz için vakti geldi de geçiyor. Biz parayı, hakikat yerde, hakikat harcamalıyız. Artık, Didim kentimiz yüzüp yüzüp şampiyonlukları rakiplerine kaptırma periyodu bitmiştir. Biz vazifeye uzun vadeli geldik, yaptığımız misyonu en güzeli olması için buradayız. Takdir Didim halkımızın ve taraftarlarımızındır. Didim şeytanın bacağını kırmalı, kent profesyonel lige çıkmak için ayağa kalkmalıdır” diyerek açıklamalarına son verdi. – AYDIN

aydın haberleri / Spor

Takım,Didim,Kulüp,Futbol,Lig,Yaş,Görev,Sezon,Arkadaşları,Alt Yapı,İş,Başkan,Belediye ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.