DEVA- Gelecek polemiği sürüyor! Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’na seslendi: Böyle yol yürünmez

DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ortasındaki ‘kimlik’ polemiği devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi’ne seslenen Davutoğlu, “İttifak …

30.07.2022
DEVA- Gelecek polemiği sürüyor! Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’na seslendi: Böyle yol yürünmez

DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ortasındaki ‘kimlik’ polemiği devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi’ne seslenen Davutoğlu, “İttifak teklifimizi reddeden 21 arkadaşımı ne rahatsız etti?” diye sormuştu. Bu kelamlara karşılık Babacan’dan geldi. Babacan, “Tüm bu süreçte bu türlü ufak tefek şeylere takılırsak bu uzun yol yürünmez. Herkes birbirini biraz yönetim edecek, anlayışla karşılayacağız” dedi.

AK Parti’nin içerisinden koparak partileşme sürecine giren Ali Babacan’ın DEVA Partisi ve Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin birlikte hareket edeceğine dair kulisler, geçtiğimiz günlerde enteresan bir boyut aldı. DEVA Genel Lideri Babacan, Gelecek Partisi’nin kendilerine teklif getirdiğini lakin bu teklifin idare konseylerinde 21’de 21 oyla reddedildiğini söyledi. Babacan’ın kelamlarına Davutoğlu’ndan cevap gecikmedi.

“SİZİ NE RAHATSIZ ETTİ?”

Gelecek Partisi Genel Lideri Davutoğlu, “Hayır’ diyen 21 arkadaşıma soruyorum. Sizi ne rahatsız etti, kimlik olarak? ’28 Şubat’ı yapmak isterlerse onlara karşı uğraş edeceğiz’ dememiz mi, rahatsız etti? ‘Ben’ dememek, ego yapmamak lazım” tabirlerini kullandı.

BABACAN: BU TÜRLÜ YOL YÜRÜNMEZ

Ali Babacan’dan ise bu kelamlara katıldığı Karar TV yayınında yanıt geldi. Babacan, Davutoğlu’na hitaben şöyle konuştu: ” “Biz bir partiyi reddetmiyoruz. Partinin önerdiği bir metni de reddetmiyoruz. Burada kabul edilmeyen, vakti, hali.. Buna o denli bakmak lazım. Yazılı mülakatlarda iletinin yansıma sorunu var. 3 günde 6 kenti ziyaret ettiğimiz programda 40 dakikalık İsmail Saymaz ile söyleşi ortamıydı.

Yoğun bir programda sert mi oldu, yumuşatalım mı konusuna girersek olmaz. Birbirimizin samimiyetinden emin olmazsak, bu türlü ufak tefek şeylere çabucak alınganlık gösterirsek bu yol bir arada yürünmez zati. Altılı masa diye bir yapı kurduk, yol arkadaşlığı var. Tüm bu süreçte bu türlü ufak tefek şeylere takılırsak bu uzun yol yürünmez. Herkes birbirini biraz yönetim edecek, anlayışla karşılayacağız.”

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.