Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kraliçe II. Elizabeth için başsağlığı mesajı

Dünya Haberleri İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, bugün rahatsızlığının berbata gitmesinin akabinde tabip denetimine alındı. Buckingham …

09.09.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kraliçe II. Elizabeth için başsağlığı mesajı

Dünya Haberleri

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, bugün rahatsızlığının berbata gitmesinin akabinde tabip denetimine alındı. Buckingham Sarayı’ndan verilen bilgilendirme argümanında, hekimlerin sabah s kent aydın haberleri tlerinde 96 yaşındaki Elizabeth’in sıhhatinden kaygı duyduklarını ve tıbbi nezaret altında tutulmasını tavsiye ettikleri söylenmişti. Lakin Elizabeth yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

DÜNYA BAŞKANLARINDAN BAŞSAĞLIĞI İLETİSİ YAĞDI

Elizabet’in vefatının akabinde dünya ülkelerinin başkanları de kederlerini lisana getiren paylaşımlarda bulundu. İngiltere’nin yeni başbakanı Liz Truss, kraliçenin vefatının kendileri için büyük bir hüzün olduğunu belirtti. ABD Lideri Biden ise kraliçenin vefatı nedeniyle programlarını iptal etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Elizabeth’in vefatıyla ilgili başsağlığı iletisi yayınlayan başkanlardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Toplumsal internet hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kraliçe II. Elizabeth’in vefatını bugün hüzünle öğrendim. Kraliyet Ailesi ile dost ve müttefik Birleşik Krallık halkı ve hükûmetine en içten taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Elizabeth ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.