Çöken kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried yakalandı

Çöken kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın Bahamalar’da yakalandığı açıklandı.

13.12.2022
Çöken kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried yakalandı

Bütün dünyanın merakla takip ettiği çöken kripto para borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’ın Bahamalar’da yakalandığı açıklandı.

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan yetkililer Bankman-Fried’ın ABD’ye iade edilmesinin beklendiğini aktarırken, Bankman-Fried hakkındaki suçlar ile ilgili ise bir açıklama yapılmadı.

New York Savcılığı, “Bugün erken saatlerde Bahamalı yetkililer ABD hükümetinin talebiyle Samuel Bankman-Fried’ı yakaladı” açıklamasıyla gelişmeyi doğruladı. Bankman-Fried’ın “Finansal Suçlar” kapsamında yakalandığı ve hem ABD hem de Bahamalar’daki yasaları ihlal ettiği belirtildi.

İFLAS ETMİŞ VE PARALARI İÇ ETMİŞTİ

Tedavüldeki paralarla Bitcoin gibi kripto paralar almak için kurulan FTX isimli platform geçen ay iflas etmiş ve birçok kullanıcı parasını çekememişti.

Halen kullanıcılar platforma yatırdıkları parayı alamazken, uzmanlar çok az bir miktarın geri alınabileceğini öngörüyor. FTX’te yaklaşık 6 milyar dolarlık bir paranın olduğu tahmin ediliyordu.

Bugün ifade vermesi beklenen Bankman-Fried FTX’in iflas süreci boyunca hem kişisel Twitter hesabından hem de medyaya verdiği demeçler aracılığıyla sık sık mesaj vermiş ve süreçle ilgili yorumlarda bulunmuştu.

Para ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Teknoloji sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2022/teknoloji/ftxin-kurucusu-sam-bankman-fried-yakalandi-7524828/

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.