CHP’den istifa eden Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katılacağı iddialarını yalanladı: Bağımsız olarak devam edeceğim

Geçtiğimiz yıl “Kuldan yurttaş yaratan CHP’den Atatürk’ü alenen soykırımcı olarak niteleyen HDP idaresine ses çıkaramayan yöneticilere geldik …

08.08.2022
CHP’den istifa eden Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katılacağı iddialarını yalanladı: Bağımsız olarak devam edeceğim

Geçtiğimiz yıl “Kuldan yurttaş yaratan CHP’den Atatürk’ü alenen soykırımcı olarak niteleyen HDP idaresine ses çıkaramayan yöneticilere geldik” kelamlarıyla CHP’den istifa eden ve geçtiği Memleket Partisi’nden de ayrılan Mehmet Ali Çelebi, dün dikkat çeken …

Geçtiğimiz yıl “Kuldan yurttaş yaratan CHP’den Atatürk’ü alenen soykırımcı olarak niteleyen HDP idaresine ses çıkaramayan yöneticilere geldik” kelamlarıyla CHP’den istifa eden ve geçtiği Memleket Partisi’nden de ayrılan Mehmet Ali Çelebi, dün dikkat çeken bir çıkışta daha bulundu.

“6+1 DEĞİL CUMHUR İTTİFAKI DERİM”

Sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Çelebi, “Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim. Birçok devre arkadaşım şehit oldu. 40 bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi. PKK-Öcalan severlerin güzel görüldüğü denklemlerle işim olmaz net! Sìyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!” tabirlerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DİRENMESE HEPİMİZ KATLEDİLMİŞTİK”

Bir mühlet sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öven bir paylaşım daha yapan Çelebi, “Çabuk unutanlara değerli bir hatırlatma: Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da direnmese ben dahil kumpaslarda yargılanan istisnasız herkes, mevt listelerindeki Türkiye’nin binlerce değerli ismi bugün hayatta olmayacaktı. Hepimiz katledilmiştik.”dedi.

ÇELEBİ ARGÜMANLARI YALANLADI

Çelebi’nin kelamları, birçok kişi tarafından AK Parti’ye geçiyor diye yorumlandı. Husus hakkında açıklama yapan Çelebi, savları kesin bir lisanla yalanlayarak, “Benim ağzımdan çıkmış rastgele bir beyanı duymadan bu süreçte hakaret eden, linç eden, aileme küfreden kendini bilmezlerle yargı önünde hesaplaşacağız. Ben Silivri’de neredeysem hala ordayım, sorgulanması gerekenler bugün FETÖ ve PKK ile işbirliği yapanlardır!” dedi.

“BAĞIMSIZ OLARAK ÜLKEMİ SAVUNACAĞIM”

Yoluna bağımsız olarak devam edeceğini söyleyen Çelebi, “Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim. Söylediklerimin gerisindeyim. Çok önemli Egemenlik Gayreti veriyoruz. FETÖ-PKK gayreti kararlılıkla devam etmeli. Cumhur, bu mevzularda dengeli. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Varolsun Ulu Türk Milleti!” sözlerini kullandı.

Cumhur,Çelebi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.