Burs alamayan üniversiteli kızlar, İmamoğlu’nun yolunu kesip dert yandı

Politika Haberleri İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Fatih’te birebir yerinde inşa edilen Haydarhane Camii’nin …

03.09.2022
Burs alamayan üniversiteli kızlar, İmamoğlu’nun yolunu kesip dert yandı

Politika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Fatih’te birebir yerinde inşa edilen Haydarhane Camii’nin açılışına katıldı.

“BURS İÇİN BİZDEN REFERANS İSTİYORLAR”

Açılışta hayat pahalılığından ve burs dağıtımındaki adaletsizlikten şikâyet eden öğrenciler, İmamoğlu’ndan dayanak istedi. İmamoğlu’ndan burs konusunda yardım isteyen bir üniversite öğrencisi, “Kitap masraflarımızı ödeyebilmek ismine burslara edilen talepyoruz. Burs edilen taleplarının adaletli bir formda dağıtıldığının kan kent aydın haberleri tinde değiliz. Rastgele bir bursa başvurduğumuzda bizden referans istiyorlar. Ve bizim rastgele bir referansımız da yok. Lakin bursa gereksinimimiz var, ama hiçbir biçimde burs bulamıyoruz. Liderim, mesela dün ben kitap almaya gittim, kartımda 200 lira var. Ben, bu para ile ne alabilirim? Ailem bana nasıl yardımcı olabilir” dedi.

“İLETİŞİM BİLGİNİZİ VERİN, SİZİ DAVET EDEYİM”

İmamoğlu çabucak gençlere “Ailesi İstanbul’da olan var mı?” diye sordu. “Evet” cevabını alan İBB Lideri, “Bizim burslarımıza başvurmadınız mı? Bizde, İstanbul Belediyesi’nde ne referans istiyoruz ne öbür bir şey. Yalnızca sizin üzere 75 bin öğrenciye burs dağıtıyoruz bu sene. Fakat şöyle yapalım; ben ortanızdan birinin irtibat bilgilerini alayım. Ulu orta yapmayalım, tahminen öbür arkadaşlarınız da vardır. Sizi davet edeyim olur mu?” sözlerini kullandı.

İmamoğlu, öğrencilere gelecek hafta için randevu ayarlayacağını söyledi.

Burs,İmamoğlu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.