Beşiktaş’ta Josef de Souza şoku! 3 ay sahalardan uzak kalacak

Avusturya kampında oynanan Werder Bremen maçında sakatlanan Josef de Souza’dan Beşiktaşlılara makus haber. Josef’in sakatlığı beklenendönemli …

19.07.2022
Beşiktaş’ta Josef de Souza şoku! 3 ay sahalardan uzak kalacak

Avusturya kampında oynanan Werder Bremen maçında sakatlanan Josef de Souza’dan Beşiktaşlılara makus haber. Josef’in sakatlığı beklenendönemli ölçüde çıkarken, yıldız futbolcunun alanlardan 2-3 ay uzak kalması bekleniyor.

Beşiktaş‘ın Avusturya kampında Werder Bremen ile yaptığı hazırlık maçında sakatlanan Josef de Souza’nın sakatlığı beklenendönemli ölçüde çıktı. Dizinden yaşadığı menisküs sakatlığının kampta geçmemesi üzerine kendi tabibine da görünen Josef için ameliyat kararı alındığı öğrenildi. Josef’in İstanbul’da yapılacak son denetimlerinin akabinde ameliyat olması ve alanlardan 2-3 ay ortası uzak kalması bekleniyor.

MENİSKÜS AMELİYATI OLACAK

Beşiktaş Kulübü, Brezilyalı futbolcu Josef de Souza’nın sağ dizinden artroskopik menisküs ameliyatı olacağını duyurdu. Siyah-beyazlı kulüpten verilen bilgilendirme argümanında, 33 yaşındaki orta saha oyuncusunun sıhhat durumuyla ilgili şu sözler kullanıldı:

“Futbol A Takımı’mızın Avusturya kampında oyuncumuz Josef de Souza’nın, sağ dizinde ağrı hissetmesi üzerine yapılan MR görüntülemesinde sağ diz lateral menisküs yırtığı saptanmış ve konservatif tedaviye başlanmıştır. Lakin oyuncumuzun dizindeki tepkiun konservatif tedaviye karşılık vermediği değerlendirilmiş olup, 20 Temmuz’da artroskopik menisküs cerrahisi süreci yapılmasına karar verilmiştir.”

“DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİM”

Josef de Souza, şahsî toplumsal internet hesabından bir açıklama paylaştı. Ameliyat olmak zorunda olduğunu aktaran deneyimli oyuncu, paylaşımında “Her savaşı kazanamayız ancak kazanamamamız kaybettiğimiz manasına da gelmez. Bu ameliyatı olmak zorunda kalmamak için çok savaştım ancak mkent aydın haberlerilesef bazen işler bizim denetimimizde olmuyor. Fakat her vakit başlangıçlar değil; sonlar değerlidir. Eminim ki bu dönemi her vakit olduğu üzere güçlü ve sağlam bir formda bitireceğim. Tekrar güçlü olmanın verdiği onurla yapmayı en çok sevdiğim şey olan futbol oynamaya devam edeceğim. Hekimlerimize ve sıhhat takımımıza ameliyat olmadan iyileşmem için gösterdikleri uğraş için teşekkür ediyorum lakin mkent aydın haberlerilesef ameliyat olmak zorundayım. Artık önümüze bakma vakti. Çok kısa müddet içinde daha güçlü döneceğim!” tabirlerini kullandı.

aydın haberleri / Ali Danaş – Spor

Ameliyat,Sağ,Josef,Diz,Menisküs ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.