Bakan Koca: Bir süredir bitkisel hayatta olan ‘Performans Sistemi’nin fişi çekildi

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, ‘Sağlık İşçisine Ek Ödeme Yönetmeliği’ne ait, “Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin dün gece Resmi Gazete’de …

13.08.2022
Bakan Koca: Bir süredir bitkisel hayatta olan ‘Performans Sistemi’nin fişi çekildi

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, ‘Sağlık İşçisine Ek Ödeme Yönetmeliği’ne ait, “Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin dün gece Resmi Gazete’de yayınıyla birlikte, bir müddettir bitkisel hayatta olan Performans Sistemi’nin fişi çekildi” dedi.Sağlık ç…

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, ‘Sağlık Çalışanına Ek Ödeme Yönetmeliği’ne ait, “Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin dün gece Resmi Gazete’de yayınıyla birlikte, bir müddettir bitkisel hayatta olan Performans Sistemi’nin fişi çekildi” dedi.

Sağlık çalışanlarını ilgilendiren ‘Sağlık İşçisine Ek Ödeme Yönetmeliği’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Bakan Fahrettin Koca, yönetmelikle ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin dün gece Resmi Gazete’de yayınıyla birlikte, bir müddettir bitkisel hayatta olan Performans Sistemi’nin fişi çekildi” dedi. Koca, yaptığı açıklamanın devamında, “Resmi Gazete’de yayınlanan Ek Ödeme Yönetmeliği ile sıhhat çalışanları için bir ıslahat gerçekleştirildi. Biz buna Beyaz Islahat diyoruz. Yönetmeliğin teknik anlatımı sebebiyle anlaşılmayan noktalar var. Sırasıyla anlatacağız. Kimi mevzuları 15 Ağustos’a bırakıyoruz. ‘Performansa nazaran ek ödeme’ yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı. Ödül ve teşvik temelli yeni bir modele geçildi. Mahsuplaşma uygulamada büsbütün kaldırılmıştır. Ne sabit ödemede ne de taban ödemede mahsuplaşma olmayacak. Hastanelerde ferdî iş yüküne bağlı teşvik ödemesi yapılacak. Sunulan minimal seviyedeki hizmetin karşılığı olacak. Bir tek teşebbüs bile, sıhhat çalışanının teşvik ödemesine yansıyacak. Döner sermayede taban ödemesi ile yeni bir sabit ek ödeme oluşturuldu. 15 Ağustos’tan itibaren ödenecek olan taban ödemesi, Eylül itibariyle m kent aydın haberleri şla birlikte bordroda yer alacak. Taban ek ödemesi, yıllık izinde 12 gün için ve hastalık sebebiyle raporlu olma durumunda da geçerli olacak, kesilmeyecek” tabirlerini kullandı.

‘NORMAL DOĞUMU TEŞVİK GAYESİYLE KLİNİKLERDE EK TEŞVİK UYGULANACAK’Bakan Koca, ‘Yeni Yönetmelik Beyaz Reform’ notuyla paylaştığı açıklamasında, olağan doğumu teşvik maksadıyla bayan hastalıkları ve doğum kliniklerinde ek bir teşvik uygulanacağını belirterek açıklamasının devamında şunları söyledi:

aydın haberleri / Umutcan Ören – Siyaset

Ödeme,Sağlık,Teşvik,Bakan,Ek Ödeme Yönetmeliği ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.