Bakan Karaismailoğlu’ndan Rize-Artvin Havalimanı iddialarına yanıt: Sizi yalanlarınızla baş başa bırakıyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dün açılan Rize Artvin Havalimanı’nın yıllık 3 milyon yolcu garantili açıldığı savına cevap …

15.05.2022
Bakan Karaismailoğlu’ndan Rize-Artvin Havalimanı iddialarına yanıt: Sizi yalanlarınızla baş başa bırakıyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dün açılan Rize Artvin Havalimanı’nın yıllık 3 milyon yolcu garantili açıldığı savına cevap verdi. Karaismailoğlu, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda “Rize Artvin Havalimanı’nda yolcu garantisi yoktur. Sizleri palavralarınızla baş başa bırakıyoruz. Sizin veliniz kim?” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından hizmete açıldı.

YILLIK 3 MİLYON YOLCU GARANTİLİ OLDUĞU ARGÜMAN EDİLDİ

Açılış büyük yankı uyandırırken, havalimanının yıllık 3 milyon yolcu garantili açıldığı sav edildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise bu tezlere toplumsal internet hesabından karşılık verdi.

“YALANLARINIZLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ”

Karaismailoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ” Rize Artvin Havalimanı‘nda yolcu garantisi yoktur. İleri mühendislik teknolojileri kullanılarak Türk mühendis ve çalışanları tarafından inşa edilen dünyadaki sayılı yapılardan biridir. Sizleri palavralarınızla baş başa bırakıyoruz. Sizin veliniz kim?” tabirlerini kullandı.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.