Aydın yerel haberleri | Kampçıların yeni adresi olacaktı, Karacasu Belediye başkanı Erikmen, öksüz bıraktı

Yerel Haberler Aydın’ın tarihi değere sahip ilçelerinden olan Karacasu’nun, kültür turizmine katkı sağlaması ve kampçıların yeni adresi …

08.09.2022
Aydın yerel haberleri | Kampçıların yeni adresi olacaktı, Karacasu Belediye başkanı Erikmen, öksüz bıraktı

Yerel Haberler

Aydın‘ın tarihi değere sahip ilçelerinden olan Karacasu‘nun, kültür turizmine katkı sağlaması ve kampçıların yeni adresi olması beklenen, “Afrodisias Kültür Yolunda Karacasu Molası” ismiyle hayata geçirilen kamp ve karavan alanı, kurallı olarak 10 yıllığına kiraya verilecek. Karacasu Belediye Lideri Mehmet Erikmen’in bu kararı hem Meclis’te hem de ilçede reaksiyonye neden oldu.

Halktan kopuk tavrı ve herkese azarlayıcı tavrı ile dikkat çeken Karacasu Belediye Lideri Mehmet Erikmen’in tavrı kadar icr kent aydın haberleri tları de her geçen gün tepki çekmeye devam ediyor. Kültürel tarihi ile Aydın’ın kıymetli ilçelerinden olan Karacasu’nun, kampçıların yeni adresi olması ve ilçe turizmine katkı sağlaması maksadıyla Lider Zeki İnal devrinde “Afrodisias Kültür Yolunda Karacasu Molası” ismiyle hayata geçirilen kamp ve karavan park projesi, üzerinden 1 yıl geçmesine karşın hayata geçirilemedi. Kamp alanı içerisinde yer alan 24 yataklı bungalov mesken, 24 çadır kapasiteli kamp alanı ve 18 araç kapasiteli karavan park tesisi ile kampçıların da yeni gözdesi olması beklenen proje, Karacasu Belediyesi tarafından yapılamayınca rehberaydin.comle ile yatırımcılara verilmesi talep edildi. Karacasu Belediye Meclisi Toplantısı gündemine alınan belediyeye ilişkin bungalov konutları, kamp ve karavan park alanının kurallı olarak 10 yıllığına kiraya verilmesi talebi ise toplantıda gergin anlara sebep oldu. 1 yıldır tamamlanamayan projenin artık ise rehberaydin.comleye verilmesi talebine CHP’li meclis üyesi Erdinç Gümüş; “Bu talep, beceriksizliğinizi ortaya çıkardı” diyerek tepki gösterdi.

Karacasu Belediye Lideri Mehmet Erikmen, kamp alanının sıhhat turizmine kazandırmak istediklerini ve projenin yaklaşık 3 milyon TL pahasında masrafı olduğunu belirterek “İlçenin geleceği turizme bağlı ve oraya bilhassa sıhhat turizminin kazandırmak istiyoruz. Orası için 2 yatırımcı var. Biz yatırımcı varken bunu bu formda yapalım bütçemizi güç yatırımlarında kullanalım istiyorum. Biz bir yatırımcı varken ekstra bir harcama yapmaktan kaçınıyoruz” dedi.

Mecliste tansiyonun yükselmesine sebep olan gündem unsuruna tepki gösteren CHP’li meclis üyesi Erdinç Gümüş; “Belli bir maliyet hesabı yapılmadı mı? Bu iş neden 1 yıldır tamamlanmadı da artık 10 yıllığına kiraya verilecek. Artısını eksisini bilmemiz lazım. Bu iş için Karacasu Belediyesi, GEKA’dan borçlandı ve yarın bunun borcunu ödeyecek. Neden eksik kaldı. Bir dünya gayrimenkul sattık. Neden burada değerlendirilmedi. Beceriksizliğiniz ortaya çıkmış oldu” dedi.

Tartışmalara sebep olan gündem unsuru ise oy çokluğu ile kabul edilirken, kamp ve karavan park alanı kaideli olarak 10 yıllığına kiraya verilecek.

Bölgenin kültür turizmi açısından kıymetli bir adım olacağı düşünülen projenin rehberaydin.comle ile kiralanacağının duyulması ise “Karacasu Belediyesi öksüz bıraktı” yorumlarına sebep oldu. – AYDIN

Kaynak: aydın haberleri / Mahallî

Kamp,Alanı,Turizmi,Meclis,Karavan,Kültür ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.