Aydın yerel haberleri… Aydın’da sosyal konut projesinin temel atma töreni 25 Ekim’de gerçekleştirilecek

Aydın haber: Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşım ile 25 Ekim’de ortalarında …

30.09.2022
Aydın yerel haberleri… Aydın’da sosyal konut projesinin temel atma töreni 25 Ekim’de gerçekleştirilecek

Aydın haber: Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşım ile 25 Ekim’de ortalarında Aydın’ın da bulunduğu 17 vilayette toplumsal konut projesinin temel atma merasiminin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşım ile 25 Ekim’de ortalarında Aydın’ın da bulunduğu 17 vilayette toplumsal konut projesinin temel atma merasiminin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımla geçtiğimiz günlerde ‘Cumhuriyet tarihinin değerli ölçüde toplumsal konut hamlesi’ olarak açıklanan toplumsal konut projesi çerçevesinde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum proje dahilinde 25 Ekim’de ortalarında Aydın’ın da bulunduğu 17 vilayette temel atma merasiminin gerçekleştirileceğini açıkladı.

“25 Ekim’de 17 vilayette temel atacağız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı paylaşımda, “Vatandaşımızın bu projenin yapılıp yapılamayacağı konusunda hiçbir tereddüttü yok. Tüm dünyanın durduğu bir devirde bu türlü bir projeyi açıklıyoruz ve 25 Ekim’de de birinci temellerini atacağız. 5 bin konutun birinci temellerini Ankara, Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak’ta atacağız. Valiliklere yazı yazdık. Onlarda ilgililerle görüşmek suretiyle bize talepleri ilettiler. Biz de nüfus dağılımına nazaran adaletli halde sayıları belirleyerek, ilçelere dağıttık” dedi.

500 bin konut yapılacak

Cumhuriyet tarihinin değerli ölçüde toplumsal konut atılımı çerçevesinde 500 bin toplumsal konut, 250 bin konut gayeli arsa, 50 bin işyeri amacının, birinci etabında 250 bin toplumsal konut, 100 bin konut yeri ve 10 bin işyeri inşa edilecek. 81 vilayette, 609 ilçede yapılacak toplumsal konut projeleriyle vatandaşlar, toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlara, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olacak. Toplam 850 bin lira fiyata sahip 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 vadeyle yapabilecekler. İstanbul’da hane gelirinin 18 bin liranın, öbür vilayetlerde 16 bin liranın altında olan her vatandaşlara edilen talep kapısı açık olacak. – AYDIN

Kaynak: aydın haberleri / Mahallî

Sosyal Konut,Lira,Proje,Konut,Temel ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.