Aydın gündem haberleri… Didim’de “Dünya Didim’i Seviyor Festivali” düzenlendi

Güncel Haberler Aydın’ın Didim ilçesinde bu yıl birinci kere ilçede yaşayan 65 ülkenin vatandaşlarının dayanağıyla “Dünya Didim’i Seviyor …

10.09.2022
Aydın gündem haberleri… Didim’de “Dünya Didim’i Seviyor Festivali” düzenlendi

Güncel Haberler

Aydın‘ın Didim ilçesinde bu yıl birinci kere ilçede yaşayan 65 ülkenin vatandaşlarının dayanağıyla “Dünya Didim’i Seviyor Festivali” organize edildi.

Aydın Valiliği, Vilayet Göç Yönetimi Müdürlüğü, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Didim Kent Kurulu öncülüğünde düzenlenen şenlik kapsamında Atatürk Bulvarı’nda kortej yürüyüşü yapıldı.

Festivalde stant açacak olan 35 ülkenin vatandaşının kendi ülkelerinin bayrakları ve yöresel giysileriyle katıldığı yürüyüş renkli imajlar oluşturdu.

Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, şenlik alanında yaptığı konuşmada, Didim’in varlıklı bir geçmişe ve mirasa sahip olduğunu söyledi.

Kuruca, “Apollon Tapınağı, Milet Antik Kenti ve İlyasbey Cami üzere dünya kültür mirasının en kıymetli yapıtlarına konut sahipliği yapan bir ilçenin konut sahipleriyiz. Didim, hem verimli ovasıyla hem kültürel mirasıyla tarih boyunca medeniyetlerin beşikliğini yapmış, devletlerin, imparatorlukların göz bebeği olmuş.” dedi.

Didim Belediye Lideri Deniz Atabay, 65 ülkeden insanların yaşadığı Didim’in çok renkli bir ilçe olduğunu belirterek, “Aslında başka kültürlerden ya da farklı inanışlardan gelen insanların birbirleriyle çok fazla komünikasyon kuramadıkları düşünülür lakin ilçemizde yaşayan insanlarımızın buranın yerli insanlarıyla ve öbür beşerlerle kurduğu bağlantılar Didim’imizin renkliliğini de ortaya çıkarıyor.” diye konuştu.

Didim Kent Kurulu Lideri Osman Ayyıldız da şenliğin 5 aylık bir çalışmayla şekillendiğini, burada 35 ülke vatandaşının stant açarak ülkelerini tanıtacaklarını lisana getirdi.

Konuşmaların akabinde şenliğin açılış kurdelesi kesildi, protokol üyeleri stantları gezdi.

Kaynak: kent aydın haberleri / Bahri Aşık – Yeni

Didim,Ülke,Festival ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.