ATA AÖF finale girmeyen büte girebilir mi? ATA AÖF devamsızlık var mı?

AÖF vize imtihanlarında muvaffakiyet gösteremeyen adyalar ise “AÖF vize imtihanından kalırsam finale girebilir miiyim?” sorusunun cevabını merak …

ATA AÖF finale girmeyen büte girebilir mi? ATA AÖF devamsızlık var mı?

AÖF vize imtihanlarında muvaffakiyet gösteremeyen adyalar ise “AÖF vize imtihanından kalırsam finale girebilir miiyim?” sorusunun cevabını merak ediyor. Pekala, CET AÖF finale girmeyen büte girebilir mi? CET AÖF devamsızlık var mı?

CET AÖF finale girmeyen büte girebilir mi? sorusunun cevabı merak edilen bahisler ortasında yer aldı. CET AÖF devamsızlık var mı? “AÖF vize imtihanından kalan final imtihanına girecek mi?” sorusu Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri tarafından merak ediliyor.

AÖF VİZE İMTİHANI GEÇME NOTU KAÇ?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretm Fakültesi ( AÖF ) imtihan sistemini değiştirdi. Buna nazaran yeni sistemde, öğrencilerin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00 ya da üzerinde muvaffakiyet puanı alması gerekmektedir.

CET AÖF FİNALE GİRMEYEN BÜTE GİREBİLİR Mİ?

Öğrenciler devamsızlıktan kalmamak kaidesi ile büte girebilir, büt final imtihanı üzeredir. Vizeye giremeyen öğrenci, finale ve büte de lakin kurtaması için yüksek not alması gerekir. evet büte gırebılırsın. büt final dıye sayılıyor.

CET AÖF DEVAMSIZLIK VAR MI?

Uygulamada devam mecburidir. Devamsızlık üst hududu her yarıyıl için %20’dir. Devamsızlık üst sonunu aşan öğrenciler başarısız sayılır ve yarıyıl sonu, bütünleme ve mezuniyet üç ders imtihanına giremezler.

AÖF VİZE İMTİHANINA GİRMEYEN FİNALE GİREBİLİR Mİ?

Açıköğretim Fakültesi’nin resmi internet sitesinde yer alan habere nazaran, vize imtihanına iştirak gösteremeyen adaylar, final imtihanına dahil olabilecek.

AÖF FİNAL İMTİHANINA GİRMEYİNCE NE OLUR?

Finallere girmediğiniz taktirde, o periyotta aldığınız tüm derslerden kalırsınız. Mkent aydın haberlerilesef bütünleme yahut mazeret imtihanı imkanları da bulunmamaktadır. Şayet son sınıf öğrencisi iseniz mezun olamaz okulu bir devir uzatmış olursunuz.

Gündem

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.