Asya borsaları çoğunlukla yükselirken Hong Kong negatif ayrıştı

Asya borsaları çoğunlukla yükselirken Hong Kong negatif ayrıştı Asya Pasifik pay senetleri Cuma günkü süreçlerde çoğunlukla yükseldi. Hang Seng …

19.11.2021
Asya borsaları çoğunlukla yükselirken Hong Kong negatif ayrıştı

Asya borsaları çoğunlukla yükselirken Hong Kong negatif ayrıştı

Asya Pasifik pay senetleri Cuma günkü süreçlerde çoğunlukla yükseldi.

Hang Seng endeksi sabah seansında yüzde 1’den fazla geriledi. Hong Kong’da süreç gören Alibaba pay senetleri Alibaba’nın beklentilerin altında kalan bilançosu ile yüzde 9’dan fazla düştü. Çin’deki ekonomik toparlanmanın sürat kesmesi sonuçlar üzerinde yük yaptı.

Çin ana karasında ise Shenzen ve Şanghay endeksleri yükseldi. Avustralya’da endeks sabah seansında olumlu seyretmesinin akabinde yatay bir seyre yöneldi. Güney Kore’nin Kospi Endeksi de yükselirken, Hindistan Borsasında tatil sebebiyle süreçler geçmiyor.

Japonya’da Topix Endeksi yatay seyrederken, Nikkei 225 Endeksi müspet seyretti.

Kyodo ajansının kabine kaynaklarına dayandırdığı haberine nazaran, hükümet, Kovid-19 ile çaba için 55,7 trilyon yenlik rekor seviyede teşvik paketi açıklayacak.

Paket kapsamında yıllık geliri 9,6 milyon yenden (84 bin dolar) düşük hanelerdeki 18 yaş ve altı çocuklara 100 bin yen (875 dolar) mali dayanak verilecek. Salgından etkilenen ülke geneli küçük işletmelere 2,5 milyon yene (21 bin 900 dolar) kadar finansal dayanak sağlanacak. Maddi zahmette yaşayan aile ve öğrencilere yönelik, paket içerisinden toplamda 2 trilyon yen (17,5 milyar dolar) dilim tahsis edilecek.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.