Aslan’a yan bakılmıyor! Galatasaray, Avrupa kupalarında yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı

Marsilya’yı 4-2 mağlup eden Galatasaray, bu dönem Avrupa kupalarındaki yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı. Öte yandan sarı-kırmızılılar, Avrupa …

26.11.2021
Aslan’a yan bakılmıyor! Galatasaray, Avrupa kupalarında yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı

Marsilya’yı 4-2 mağlup eden Galatasaray, bu dönem Avrupa kupalarındaki yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı. Öte yandan sarı-kırmızılılar, Avrupa Ligi’nde 4. defa kümelerden çıkma başarısı gösterdi.

UEFA Avrupa Ligi E Kümesi 5. maçında Galatasaray, alanında Marsilya’yı 4-2 mağlup ederek grutan çıkmayı başardı. Avrupa’da seriye bağlayan temsilcimiz, yenilmezlik serisini de 9 maça çıkardı.

GALATASARAY’IN BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

Haber türk’te yer alan habere nazaran; Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi elemelerinde PSV’ye mağlup olduktan sonra 4 UEFA Avrupa Ligi eleme maçı, 5 de UEFA Avrupa Ligi küme karşılaşmasında rakiplerine mağlup olmadı. Sarı-kırmızılılar, oynadığı 9 müsabakada 5 galibiyet, 4 beraberlik elde etti.

GALATASARAY, 4. DEFA AVRUPA LİGİ KÜMELERİNDEN ÇIKMAYI BAŞARDI

Aslan, UEFA Avrupa Ligi’nde statü değişikliği yapılıp, küme maçları oynanmaya başladıktan sonra birinci defa 2007-2008 döneminde kümelerde çaba etti. Sarı-kırmızılılar 2008-2009 ve 2009-2010 dönemlerinde da kümelere kalmasından sonra bu dönem 4. kere kümelerde yer aldı. Oynadığı dönemlerde kümelerden çıkan Galatasaray bu dönemle birlikte 4. kere UEFA Avrupa Ligi kümelerinden çıkmayı başardı.

MARSILYA KARŞISINDA BİRİNCİ GALİBİYET

UEFA Avrupa Ligi E Kümesi beşinci maçında Galatasaray meskeninde Fransız temsilcisi Olimpik Marsilya ile karşılaştı. Bu karşılaşma ile birlikte sarı-kırmızılılar rakibiyle 2. sefer resmi maçlarda rakip oldu. Birinci maçta Fransa’da 0-0 berabere kalan Aslan, İstanbul’da 4-2 mağlup ederek rakibine karşı birinci galibiyetini de almış oldu.

Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.