Annenin 18 aylık bebeğe yaptıkları tartışma yarattı! Ağzına bir parça bile süt konmayan bebek açlıktan öldü

Amerika Birleşik Devletleri’nde vegan beslenen bir bayan, 18 aylık bebeğini de kendi üzere besledi. 18 ay boyunca ağzına süt konmayan bebek …

03.07.2022
Annenin 18 aylık bebeğe yaptıkları tartışma yarattı! Ağzına bir parça bile süt konmayan bebek açlıktan öldü

Amerika Birleşik Devletleri’nde vegan beslenen bir bayan, 18 aylık bebeğini de kendi üzere besledi. 18 ay boyunca ağzına süt konmayan bebek, açlıktan hayatını kaybetti. Bebeğin mevti, “çocuklara vegan diyeti uygulanması yasal mı?” tartışmalarını da yine beraberinde getirdi.

ABD’de bir annenin bebeğine yönelik vegan diyet uygulaması, tartışmaların fitilini yine ateşledi. 18 ay boyunca hiç bir formda hayvansal besin verilmeyen bebek, açlıktan hayatını kaybetti. Anneye büyük tepki gösterildi.

İLK DERECE CİNAYETLE YARGILANIYOR

Irish Central’da yer alan habere nazaran, ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Shelia O’Leary, kendi üzere vegan beslenmesini istediği 18 aylık bebeğini sırf zerzevat ve meyvelerden oluşan kısıtlayıcı bir diyetle besledi. Bebek, 2019 yılında hayatını kaybetti.

Bebeğin vefatı sonrası yargılanan O’Leary, birinci derece cinayet, ağırlaştırılmış çocuk istismarı, ağırlaştırılmış cinayet, çocuk istismarı ve iki çocuk ihmâli olmak üzere altı kabahatten hatalı bulundu.

BABANIN DAVASI DEVAM EDİYOR

Aynı cürümlerden yargılanan tutuklu baba Ryan O’Leary’nin davası sürüyor. 18 aylık bebek Ezra’nın kâfi beslenmediği ve “açlıktan öldüğü” belirtildi. Mahkemede, bebeğin hayatını kaybettiğinde 7 aylık bir bebeğin olması gereken kiloda olduğu da aktarıldı.

Bebeğin ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.