Ankara kültür sanat: Ankara’da Brezilya Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

Kültür Sanat Haberleri Ankara’da Brezilya Bağımsızlık Günü Resepsiyonu ANKARA – Ankara’da Brezilya Bağımsızlık Günü münasebetiyle düzenlenen …

08.09.2022
Ankara kültür sanat: Ankara’da Brezilya Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

Kültür Sanat Haberleri

Ankara‘da Brezilya Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

ANKARA – Ankara‘da Brezilya Bağımsızlık Günü münasebetiyle düzenlenen resepsiyon renkli imajlara sahne oldu.

CerModern’de düzenlenen Brezilya Bağımsızlık Günü resepsiyonuna Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Carlos Martins Ceglia, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’nın bununla birlikte ayrıyeten çok sayıda diplomat, yabancı misyon şefi ve iş insanı katıldı. Brezilya mahallî danslarının sergilendiği şov ile başlayan resepsiyon, Büyükelçi Carlos Martins Ceglia’nın konuşmasıyla devam etti.

Ceglia, Brezilya’nın bağımsızlığının 200’üncü yıldönümünde büyükelçi olarak burada olmasının büyük bir onur olduğunun altını çizerek, “Bugün halklarımız için bağımsızlığın manası, bireyler, toplumlar ve devletler olarak onaylanma arayışımızdır. Ekonomik kalkınma, toplumsal içerme ve herkes için eşit haklar için ortak uğraşımız manasına gelir. Kendi bedellerim ve kendi hayat usulüm var ve hürmet görmek istiyorum. Aslında dünya, kuralları dikte eden, nasıl davranmamız yahut düşünmemiz gerektiğini öğretminimal seviyedeki bir küme ülkeye ilişkin değil. Bağımsızlık birebir vakitte daha fazla çok taraflılık, daha fazla memleketler arası iş birliği, daha çok sayıda ülkenin, bilhassa çağımızın kıymetli sıkıntılarıyla ilgili olarak tüm insanlığı etkileyen karar alma süreçlerine iştiraki manasına gelmektedir. Dünyada gerçek barış ve sürdürülebilir refah için tek yol budur” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Büyükelçi Ceglia ve Bakan Yardımcısı Kaymakcı, bağımsızlık günü çerçevesinde düzenlenen sergiyi gezdi.

Kaynak: aydın haberleri / Mevlüt İşli – Kültür Sanat

Brezilya,Bağımsızlık ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Kültür Sanat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.