Alaattin Çakıcı, Mahmutyazıcoğlu cinayetiyle ilgili suskunluğunu bozdu: Akrabam olsa Azrail dışında kimse dokunamazdı

Beşiktaş eski yöneticisi ve Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ait davanın üçüncü gününde, ağabeyi Celal …

19.08.2022
Alaattin Çakıcı, Mahmutyazıcoğlu cinayetiyle ilgili suskunluğunu bozdu: Akrabam olsa Azrail dışında kimse dokunamazdı

Beşiktaş eski yöneticisi ve Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ait davanın üçüncü gününde, ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu müşteki olarak tabir verdi. Ağabey Mahmutyazıcıoğlu’na sanık Serkan Dakman’ın Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı soru…

Beşiktaş eski yöneticisi ve Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürülmesine ait davanın üçüncü gününde, ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu müşteki olarak tabir verdi. Ağabey Mahmutyazıcıoğlu’na sanık Serkan Dakman’ın Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı sorusu mahkemeye damga vurdu.

“ÇAKICI’DAN GÜÇ ALDIĞINI MI SÖYLÜYORSUN?”

Sanık Serkan Dakman’ın avukatı Engin Çelebi, Mahmutyazıcıoğlu’nun Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı ile tanışıklığı olduğuna ait Celal Mahmutyazıcıoğlu’na soru yöneltti. Mahmutyazıcıoğlu ise “Eski tanışırlar, birinci müvekkilidir. Her gün cezaevine masraf, gelirdi” dedi. Müşteki Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Şafak’ın Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı’dan güç aldığını mı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine Avukat Çelebi, “Bu hayat şeklinden beslendiğini söylüyorum. Siz tıpkı varsayımlarla buradaki şahısları itham ediyorsunuz” yanıtını verdi.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı ise bu olayla ilgili suskunluğunu bozdu. Avukat Engin Çelebi’ye seslenen Çakıcı, “Şimdi o avukat denen Engin Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı” dedi.

“O RİZELİ, BEN TRABZONLUYUM”

Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı’nın toplumsal internet hesabından yaptığı açıklama şu biçimde: “Aylardır kamuoyunda Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları tarafından daima gündeme getirilmektedir. Şafak Mahmutyazıcıoğlu Rize’li Mohti Laz’dır. Ben ise Trabzonlu, Kafkas kökenli bir Türkmen aileye mensubum. Birtakım basın mensupları kendisinin yeğenim olduğunu gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra birinci avukatlığını benimle yapmıştı. 17 sene hiç görüşmedim.

“TAHLİYE OLDUKTAN SONRA ZİYARETİME GELDİ”

2020’de cezaevinden tahliye olduktan sonra meskenime ziyaretime geldi lakin kendisini fakat ses tonundan tanıyabildim. Vefatından üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilgilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü Lideri sayın Ahmet Işık Çebi beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple ortasında sorunlar var ve senin ismini kullanıyor dedi. Ben de kendisine, kulübe ziyan vermiş ise ben onun değil oğlumun bile ardında durmam dedim. Kendisi ile ilgimi kestim dediğimde o da bana abi çok isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay sonra herkes üzere ben de vefatını basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından ötürü bir çiçek gönderdim.

“AKRABAM OLSA KİMSE DOKUNAMAZDI”

Bugünkü mahkemede sözü olan ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu’nu da hayatımda bir kere gördüm, kendisiyle iki kere da telefonla konuştum. Mahkemede bulunan sanık avukatlarından Engin Çelebi, Celal’e kardeşinin Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı ile tanışıklığını sorup akabinde Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı’nın hayat şeklinden beslendiğini söylüyor. Artık o avukat denen Engin Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı. Bu kelamım Türkiye’de herkese geçerlidir. Be sivri zekalı adam, sen kimin ismine konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede lisana getiriyorsun? Kamuoyuna hürmetlerimle arz ederim.”

İşte Çakıcı’nın o açıklaması:

Mahmutyazıcıoğlu,Soru,Avukat,Şafak,Al kent aydın haberleri ttin Çakıcı,Kim,Engin,Celal ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.