Akaryakıt zamları oto yıkama esnafını da vurdu: Siftahsız dükkan kapatıyorum

Türkiye’de akaryakıta arka arda gelen artırımlardan olumsuz etkilenen bir çok daldan biri olan oto yıkama esnafı da güç günler yaşıyor. Osmaniye …

06.02.2022
Akaryakıt zamları oto yıkama esnafını da vurdu: Siftahsız dükkan kapatıyorum

Türkiye’de akaryakıta arka arda gelen artırımlardan olumsuz etkilenen bir çok daldan biri olan oto yıkama esnafı da güç günler yaşıyor. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 8 yıldır oto yıkama işi yapan Erdal Çözeli, akaryakıta yapılan artırımlardan olumsuz etkilendi…

Türkiye’de akaryakıta arka arda gelen artırımlardan olumsuz etkilenen bir çok daldan biri olan oto yıkama esnafı da sıkıntı günler yaşıyor. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 8 yıldır oto yıkama işi yapan Erdal Çözeli, akaryakıta yapılan artırımlardan olumsuz etkilendiklerini belirtti.

Çözeli, “3-4 aydan beri akaryakıta gelen artırımlardan ötürü iş yapamaz olduk. Vatandaşlar otomobilini yıkatmıyor, binemiyor akaryakıt artırımlarından ötürü. Daha evvel günde 15 tane otomobil yıkıyordum, şu anda 1 tane otomobil yıkayamıyorum ve siftahsız dükkanı kapatıyorum” diye konuştu.

“VATANDAŞ KİRLİ OTOMOBİLLE GEZİYOR”

Akaryakıta gelen artırımlardan ötürü iş yapamadıklarını, vatandaşların otomobil yıkatmadığını belirten Çözeli, “Temizlik materyallerini 130 TL’ye alıyordum artık 180 -200 TL’ye çıktı. Vatandaş kirli otomobiliyle o denli geziyor şu anda yıkatmıyorlar. Biz ne yapacağımızı şaştık. Dükkanımı kapatmak zorunda kalacağım” dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.