Afganistan’dan camide intihar saldırısı: 18 ölü

Afganistan’ın Herat vilayetinde yer alan bir mescitte cuma namazı sırasında patlama oldu. Hücumda en az 18 kişi hayatını kaybetti.Herat Vilayet …

02.09.2022
Afganistan’dan camide intihar saldırısı: 18 ölü

Afganistan’ın Herat vilayetinde yer alan bir mescitte cuma namazı sırasında patlama oldu. Hücumda en az 18 kişi hayatını kaybetti.Herat Vilayet Sözcüsü Hamidullah Motevakil, basına yaptığı açıklamada, Guzergah Mescidi’nde meydana gelen intrehberaydin.comr akınında…

Afganistan’ın Herat vilayetinde yer alan bir mescitte cuma namazı sırasında patlama oldu. Taarruzda en az 18 kişi hayatını kaybetti.

Herat Vilayet Sözcüsü Hamidullah Motevakil, basına yaptığı açıklamada, Guzergah Mescidi’nde meydana gelen intrehberaydin.comr akınında tıpkı vakitte caminin imamı ve vaizi olan Ensari’nin ömrünü yitirdiğini duyurdu.

Açıklamada, intrehberaydin.comr saldırısı nedeniyle birinci belirlemelere nazaran, en az 18 kişinin hayatını kaybettiği, 23 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Görgü şahitleri ise Ensari’nin birtakım muhafazalarının da ömrünü yitirdiğini tabir etti.

Saldırıyı şimdi üstlenen olmadı.

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ensari’nin vefatından ötürü derin keder duyduklarını tabir ederek, faillerin yakalanıp cezalandırılacağını aktardı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.