ABD’li regülatörden kripto para düzenlemesine ilişkin açıklama

ABD’de düzenleyici kurumların, gelecek yıl bankaların kripto para piyasasında hangi faaliyetlerine yasal olarak müsaade verileceğine daha fazla …

24.11.2021
ABD’li regülatörden kripto para düzenlemesine ilişkin açıklama

ABD’de düzenleyici kurumların, gelecek yıl bankaların kripto para piyasasında hangi faaliyetlerine yasal olarak müsaade verileceğine daha fazla açıklık getirmeyi planladığı bildirildi.

ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Ünitesi Denetleme Ofisi, kripto varlıklarla ilgili gelecekteki çalışmaların yol haritasını sunan ortak bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, düzenleyici kurumların 2022’de bankalar için ne tıp kripto para faaliyetlerine yasal olarak müsaade verileceği konusunda daha fazla açıklık sağlamayı planladığı söz edildi.

Gelişmekte olan kripto varlıkların, bankacılık kuruluşları, müşterileri ve genel finansal sistem için potansiyel fırsatlar ve riskler sunduğu belirtilen açıklamada, düzenleyici kurumların, banka sermayesi ve likidite standartlarının kripto varlıklara uygulanmasını da değerlendireceği kaydedildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.