6’lı masayla ilgili bomba iddia: Saadet Partisi, 20 milletvekilini CHP listesinden seçime sokacak

Ankara kulislerinde konuşulanlara nazaran; Gelecek, DEVA ve Skent aydın haberleridet Partisi küme kuracak kadar milletvekili çıkarmak istiyor …

12.07.2022
6’lı masayla ilgili bomba iddia: Saadet Partisi, 20 milletvekilini CHP listesinden seçime sokacak

Ankara kulislerinde konuşulanlara nazaran; Gelecek, DEVA ve Skent aydın haberleridet Partisi küme kuracak kadar milletvekili çıkarmak istiyor. Skent aydın haberleridet’in amacı bu 20 milletvekilini 2018 seçimlerindeki üzere CHP listesinden girerek elde etmek.

CHP’nin başını çektiği 6’lı masada partiler, milletvekili hesapları yapmaya başladı. Ankara kulislerinde konuşulanlara nazaran Gelecek, DEVA ve Skent aydın haberleridet Partisi küme kuracak kadar milletvekili çıkartmak istiyor. İktidara gelmeleri halinde bakanlık ve cumhurbaşkanı yardımcılığı isteyen genel liderlerin, milletvekili adayı olmayacağı belirtiliyor.

Skent aydın haberleriDET İSTİYOR, CHP DE SICAK BAKIYOR

Yenişafak gazetesinin haberine nazaran; Başkanlar milletvekili kontenjanlarını öbür isimler üzerinden kıymetlendirerek temsil gücünü daha da arttırmayı hedefliyor. 2018’deki seçime CHP listesinden giren Skent aydın haberleridet Partisi’nin TBMM’de küme kurmak için 20 milletvekilini yeniden CHP listesinden göstermek istediği, CHP’nin de buna sıcak baktığı öne sürüldü.

DEVA PARTİSİ KENDİ İSMİYLE GİRİYOR

2023’te birinci sefer seçime girecek DEVA ve Gelecek Partisi’nin TBMM’de küme kurmak istedikleri, lakin seçime kendi listelerinden girecekleri belirtiliyor.

İYİ PARTİ, DEMOKRAT PARTİ’YE UZAKLIKLI

Masanın ortaklarından DP de bir evvelki seçime UYGUN Parti listesinden girmişti. ÂLÂ Parti’nin bu periyot listesinde öteki partilere yer vermek istemediği öğrenildi. DP ise 6’lı masadaki başka partilerin listesinde yer almayı planlıyor.

Parti,Listesinde,Chp,Milletvekili ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.