5 Türk göçmen ABD’ye kaçak girerken yakalandı

ABD’nin Kaliforniya’dan sonra en kalabalık ikinci eyaleti olan Teksas’ta Meksika hududundan son olarak ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapmak …

01.01.2022
5 Türk göçmen ABD’ye kaçak girerken yakalandı

ABD’nin Kaliforniya’dan sonra en kalabalık ikinci eyaleti olan Teksas’ta Meksika hududundan son olarak ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapmak isteyen 5 Türk yakalandı.El Paso Hudut Muhafız Müdürü Gloria Chavez toplumsal internet hesabından gelişmeyi duyururken,…

ABD’nin Kaliforniya’dan sonra en kalabalık ikinci eyaleti olan Teksas’ta Meksika hududundan son olarak ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapmak isteyen 5 Türk yakalandı.

El Paso Hudut Muhafız Müdürü Gloria Chavez toplumsal internet hesabından gelişmeyi duyururken, “Türk istilası” sözünü kullandı.

Chavez, “Sınır güvenliği, ulusal güvenliktir. Hudut muhafız vazifelileri 45 ülkeden gelen kaçak göçmenleri tutukladılar. Büyük iş yaptılar. Vazifeliler Türkiye’den ABD’ye yasa dışı bir biçimde gelen 5 kişiyi yakaladı.” sözünü kullandı. El Paso’dan Türkiye’den gelen kaçak göçmen sayısının 2021 yılında bir evvelki yıla oranla 109 kişi artarak, bin 409’a çıktığı aktarıldı. Datalara nazaran, yalnızca ekim ayından bu yana Türkiye’den gelen 957 kişi yakalandı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.