2022 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı? E devlet LGS sonuç sorgulama linki!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve mahallî yerleştirme sonuçlarını “meb.gov.tr” ile “sonuc.meb …

2022 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı? E devlet LGS sonuç sorgulama linki!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve mahallî yerleştirme sonuçlarını “meb.gov.tr” ile “sonuc.meb.gov.tr” internet adresleri üzerinden erişime açtık. Öğrencilerimize güzel olsun.” açıklamasını yaptı. İşte E devlet LGS sonuç sorgulama linki! 2022 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS kapsamında yapılan merkezi ve mahallî yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. LGS tercihlerinin 4 Temmuz-20 Temmuz ortasında yapıldığını anımsatan Özer, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi ve lokal yerleştirme sonuçlarını “meb.gov.tr” ve ile “sonuc.meb.gov.tr” adreslerinden erişime açtık. Öğrencilerimize iyi olsun. Öğrencilerimiz, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile ulaşabilecek.” bilgisini verdi. 2022 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı? E devlet LGS sonuç sorgulama linki!

LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS yerleştirmelerine ait değerlendirmelerde bulunan Bakan Özer, şunları kaydetti:

Bu yıl 8. sınıftan mezun olan 1 milyon 236 bin 308 öğrencinin 1 milyon 31 bin 799’u Merkezi Sınav’a katıldı ve 1 milyon 8 bin 139 öğrenci birinci yerleştirme için tercihte bulundu. Bu öğrencilerden 951 bin 703’ü yani yaklaşık yüzde 95’i tercih ettiği okullardan birine yerleştirildi. 2021 yılındaki birinci yerleştirme devrinde tercih yapan öğrencilerden yüzde 93’ü ortaöğretim kurumlarına yerleştirildiği dikkate alındığında bunun kıymetli bir uygunlaştırma olduğu görülüyor. Bu süreç, birinci adımda daha fazla öğrencinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmesi ve yerleştirme sürecine yönelik memnuniyetin artırılması açısından olumlu bir gelişme.”

Öğrenci,Lgs,Yerleştirme Sonuçları ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.