100 yıl sonra gelen mezuniyet töreninde diplomalar gözyaşları ile verildi

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği tarafından yapılan aktiflikte, 100 yıl evvel Sakarya Savaşı’na giderek mezun olamayan öğrencilerin …

25.11.2021
100 yıl sonra gelen mezuniyet töreninde diplomalar gözyaşları ile verildi

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği tarafından yapılan aktiflikte, 100 yıl evvel Sakarya Savaşı’na giderek mezun olamayan öğrencilerin diploması, Kayseri Lisesi’nde okuyan öğrencilere takdim edildi.

MELİKGAZİ, KAYSERİ (İHA) – Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği tarafından yapılan aktiflikte, 100 yıl evvel Sakarya Savaşı’na giderek mezun olamayan öğrencilerin diploması, Kayseri Lisesi’nde okuyan öğrencilere takdim edildi. Merasimde Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Lideri Ömer Uzunoğlu diploma verirken gözyaşlarını tutamadı.

Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi’nde hürmet duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı ve Kayseri Marşı’nın okunması ile başlayan aktifliğe Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Baro Lideri Ali Köse, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Saim Sakin, İlçe Ulusal Eğitim Müdürleri, Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Lideri Ömer Uzunoğlu, dernek üyesi öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin verilecek olan diplomalarla sorumluluk sahibi olacaklarını söyleyen Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Lideri Ömer Uzunoğlu, “Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hem öğretmenler günümüzü hem de Sakarya Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle Sakarya Savaşı’nda hayatını kaybeden öğrencilerimiz ismine lise birinci sınıf öğrencilerimize kendilerinin diplomalarını takdim edeceğiz. Bununla ilgili özel bir program hazırladık ve bunu gerçekleştireceğiz. Öncelikle Sakarya Zaferi’ndeki öğrencilerimizin 10 adedinin ismine çıkarılmış diplomasını 10 öğrencimize vereceğiz ki o sorumluluğu ve yükümlülüğü taşısınlar diye. Temel etkinliğimiz bu. Daha sonrasında eski ve yeni öğretmenlerimizin kaynaşmasını sağlayacağız. Yaklaşık 40’ın üzerinde eski öğretmenimiz ve 70 civarında da yeni öğretmenimiz geldi. Bunun dışında Taş Mektep etiketi taşıyan öğrencilerimiz ve yeniden yeni öğrencilerimizin tamamı ile birlikte olacağız bu akşam” dedi.

Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu da, “Kayseri Lisesi mezunu olmak sahiden gurur verici. Bilhassa Cumhurbaşkanlarının, başbakanların, milletvekillerinin ve belediye liderlerinin Kayseri Lisesi’nden mezun olması değerli fakat bizim nezdimizde siz bedelli öğretmenlerimiz değerli. Şu anda Melikgazi’mizde vazife yapan 10 bin civarında öğretmenimiz var. Bir periyodunu mezun veremeyen Kayseri Lisesi üzere hoş bir liseden mezun olmak ve tıpkı vakitte da bugün 100. yılını kutlamak bir gurur vesilesi. Ben tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Burada bulunan öğretmenlerimizin ellerinden tek tek öpüyorum” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde protokol tarafından Kayseri Lisesi öğrencilerine Sakarya Savaşı’na giden öğrencilerin diplomaları takdim edildi. Diploma takdiminde Merasimde Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Lideri Ömer Uzunoğlu gözyaşlarını tutamadı.

(Eren Kan/İHA)

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.