10 yıl önceki mühimmat deposu patlamasında oğlu şehit düşen babanın sözleri yürek dağladı

Genel Haberleri 5 Eylül 2012’de kent merkezindeki Ataköy Mahallesinde bulunan Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda el bombaları, obüs top …

06.09.2022
10 yıl önceki mühimmat deposu patlamasında oğlu şehit düşen babanın sözleri yürek dağladı

Genel Haberleri

5 Eylül 2012’de kent merkezindeki Ataköy Mahallesinde bulunan Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda el bombaları, obüs top mermileri ve havan topu mermilerinin bulunduğu depoda patlama meydana geldi. Patlamada 25 asker şehit olurken, 3’ü asker 8 kişi de yaralandı. Yaşanan acı olayın yıldönümünde patlamanın yaşandığı kışlada basına kapalı formda anma merasimi düzenlendi.

TÖRENE ŞEHİT YAKINLARI DA KATILDI

“GERÇEKTEN EVLAT ACISI ÇOK ZOR”

Tolga Taştan’ın babası Ali Taştan, 10 yıl evvelki acının birebirini hala yaşadıklarını belirterek, oğluyla birlikte bütün şehitlere rahmet diledi. Kendilerinin hala patlamanın nasıl olduğunu düşündüklerini söz eden Taştan, “Ülkemizde her gün şehitler ve gaziler gelmekte. Tüm şehitler, gaziler, askerimiz, polisimizle birlikte herkese şunu söylemek isterim, hakikaten evlat acısı çok sıkıntı. Rabbim hiçbir canlıya evlat acısı tattırmasın. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Her yıl o gün yani 5 Eylül yaklaştığında ayaklarım titriyor. Zira biz çocuklarımızı görmedik, bir tabut koyduk mezara. Bir baba olarak bu acı gerçekleri söylemek istiyorum. O gün ne oldu? Nasıl oldu da bu patlama oldu?” diye konuştu.

Kaynak: aydın haberleri / Mevlüt Tınas – Genel

Şehit,Acı,Patlama ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.